Geçtiğimiz yılın en çok satılan oyunları belli oldu

Oyun dünyasının en çok merak edilen sorularından biri olan “en çok satılan oyun hangisi” sorusu yanıtını buldu. İşte 2022’nin en çok satılan oyunları.

Geçtiğimiz yılın en çok satılan oyunları belli oldu

Pandeminin etkilerini kaybetmeye başlamasıyla 2022 yılı oyun dünyası için yeniden doğuşun yaşandığı bir sene olarak tarihe geçti. Özellikle yılın sonlarına doğru piyasaya sürülen pek çok yeni yapım oyunseverlerin yüzünü güldürürken, akıllardaki “en çok satılan oyunlar hangileri oldu” sorusunun yanıtı ise ünlü araştırma ve analiz platformu NPD’den geldi.

Platform tarafından paylaşılan rapora göre Amerika Birleşik Devletleri’nde 2022 yılının en çok satılan oyunu Ekim ayının son günlerinde satışa sunulan Call of Duty: Modern Warfare 2 oldu. Her ne kadar oyun senenin son aylarında satışa sunulmuş olsa da yine de en çok satılan isim olması kimseyi şaşırtmamıştır. Nitekim Call of Duty: Modern Warfare II satışa sunulduğu ilk 10 gün içerisinde bile 1 milyar dolardan fazla hasılat elde ederek seri içerisinde yeni bir rekora imza atmıştı.

Geçtiğimiz yılın en çok satılan oyunları belli oldu

Listenin ikinci sırasındaki isme baktığımız zaman burada Elden Ring ismini görüyoruz. Pek çok oyun duayeni tarafından yılın en iyi oyunu seçilen Elden Ring, satış konusunda Call of Duty’nin gerisinde kalmaktan kurtulamadı. 2022 yılının en çok satılan üçüncü oyunu ise Madden NFL 23 oldu. Tabi burada listenin Amerika Birleşik Devletleri için geçerli olduğunu ve Madden NFL serisinin, bu ülkedeki popülaritesinin diğer ülkelere kıyasla çok daha yüksek olduğunu da hatırlatalım.

Amerikalı oyunseverlerin en çok ilgi gösterdiği dördüncü oyun God of War: Ragnarök olurken, listenin beşinci sırasını ise Lego Star Wars: The Skywalker Saga aldı.