Oyun

Hogwarts Legacy’nin sistem gereksinimlerinde can sıkan güncelleme

Oyunseverlerin ve özellikle de Harry Potter hayranlarının büyük bir merakla bekledikleri Hogwarts Legacy’nin sistem gereksinimleri güncellendi.

Hogwarts Legacy’nin sistem gereksinimlerinde can sıkan güncelleme

Oyun dünyası, pandeminin başlamasıyla birlikte ciddi bir darbe almış ve oldukça uzun bir süre bu durum geride bırakılamamıştı. Ancak özellikle 2022 yılının ortalarına doğru sis bulutu dağılmaya başladı ve güzel haberler birbiri ardına gelmeye başladı. Oyun sektörünün önde gelen isimlerine göre 2023 yılı ise tam bir geri dönüş senesi olacak. Yeni dönemin en önemli isimlerinden biri de kuşkusuz Hogwarts Legacy olacak.

Ülkemizde ilk olarak 10.000-TL’ye açılan ön sipariş fiyatıyla gündeme gelen Hogwarts Legacy, daha sonra bu fiyatın hatalı olduğunun anlaşılmasıyla bir kez daha popüler olmuştu. Geçtiğimiz günlerde ön siparişe açılan oyun, Steam’de en çok satılan ön sipariş oyunu olarak da bir kez daha adından bahsettirmeyi başardı. Hogwarts Legacy’i gündeme getiren son olaysa, sistem gereksinimlerinde yapılan güncelleme oldu.

Hogwarts Legacy’nin sistem gereksinimlerinde can sıkan güncelleme

Düne kadar minimum sistem gereksinimi için 8GB RAM talebinde bulunan oyun, artık bu sınırı 16GB’a çekti. Tabi bu da oyunu minimum sistem gereksinimleriyle oynayacak milyonlarca bilgisayar kullanıcısının canını sıktı. Bununla birlikte artık bu oyunu oynayabilmek için bilgisayarı minimum sistem gereksinimlerine çekmekten başka çare yok. İşte Hogwarts Legacy’nin yenilenmiş minimum sistem gereksinimleri:

- İşletim Sistemi: Windows 10

- İşlemci: Intel Core i5-6600 veya AMD Ryzen 5 1400

- Bellek: 16 GB RAM

- Ekran Kartı: NVIDIA GeForce GTX 960 4GB veya AMD RX 470 4GB

- DirectX: Sürüm 12

- Depolama: 85 GB kullanılabilir alan

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.