Oyun

Google Stadia aşırı ısınıyor!

Google'ın kullanıma sunduğu yeni oyun platformu Stadia ile ilgili ilk şikayetler gelmeye başladı. Platformu kullananlar cihazlarındaki aşırı ısınmadan şikayetçi.

Google Stadia aşırı ısınıyor!

Teknoloji devi Google geçtiğimiz günlerde oyunları her yerde oynamaya imkan tanıyan yeni hizmeti Stadia'yı kullanıma sunmuştu. Kullanıma sunulur sunulmaz mobil veriyi aşırı kullandığı için eleştirilen Stadia şimdi de oynanan cihazlarda ısınmaya yol açtığı için eleştirildi.

Google Stadia aşırı ısınıyor!

Bulut yani Cloud üzerinden oyun oynamaya imkan tanıyan yeni servis şimdilik Türkiye'de kullanılamıyor. Ancak Stadia'nın kullanıldığı ülkelerde bazı kullanıcılar aşırı ısınma sorunu ile karşı karşıya geldikleri şikayetini dile getirmeye başladılar.

Chromecast Ultra donanımı üzerinden oynanan oyunların sorun yaşama ihtimali daha önce de gündeme gelmişti. Kullanımla beraber bu sorun iyice ortaya çıktı gibi görülüyor. Öte yandan Google konuyla ilgili açıklama yaparak Chromecast Ultra modellerinde ısınmı sorunun olmadığını belirtti. Yani şimdilik Google böyle bir sorunun olmadığını iddia ediyor. Ancak kullanıcı şikayetlerinin gelmeye devam ettiği de bildiriliyor.

Yorumlar
Esra Aydın
Yeni bir sistem yani çok normal
Cevapla
Yvz
Yeni bir sistem diyemi yani bu oluyo 😂 Cihazda bi soğutucu dahi yok sürekli oyundan dahi atıyor.Beşpara etmez bu sistem insanların cebindeki parayı tek bi oyunu sisteme koyarak çalacaklar resmen.
YUSUF
OĞLUM BU SİSTEM TUTARSA TÜM CPU GPU ÜRETİCİLERİ PATATES OLUR :D
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.