Oyun

Google, Youtube Gaming’i 30 Mayıs'ta sonlandırıyor

Twitch’e rakip olarak çıkarılan Google’ın oyun yayın platformu Youtube Gaming uygulaması 30 Mayıs'ta sonlandırılıyor.


Google’ın YouTube’ta oyun yayını yapanlara yönelik olarak açtığı  YouTube Gaming platformu kapanıyor.

Google, Youtube Gaming’i 30 Mayıs'ta sonlandırıyor

Genel olarak oyun üzerine yapılan yayınlarda Twitch engellenemez yükselişi ile karşımıza çıkıyor. Platformun bu alanda tek isim olduğunu söylemek de yanlış olmaz. Twitch’in oyun yayıncılığı konusundaki yükselişini gören Google bu platforma rakip olarak Youtube Gaming uygulamasını kullanıcılara sunmuştu. İstediği başarılara ulaşamayan ve Twitch ile baş edemeyeceğini anlayan Google Youtube Gaming uygulamasını kapatma kararı aldı.

Hem web üzerinde hem de akıllı cihazlarda uygulama olarak hizmet veren YouTube Gaming beklentileri karşılayamadı. YouTube Gaming platformunun kapatılma kararı alınmasında özellikle oyun yayıncılığı yapan kullanıcıların YouTube Gaming platformu yerine YouTube’u tercih etmeleri de platforma olan ilgiyi azalttı. Google Youtube Gaming uygulamasını aslında bu yılın Mart ayında kapatacağını duyurmuştu fakat planda bir değişiklik yaparak 30 Mayıs’ta Youtube Gaming’i kapatacağını açıkladı.

Google, Twitch’e rakip olamadı

Oyun yayıncılığı konusunda Twitch’e rakip olamayacağını anlayan Google, geçen yıldan itibaren Youtube Gaming özellik geçişlerinin birçoğu Youtube’a aktarmaya başlamıştı. Her şeyi bir yerde tutmak isteyen şirket, 30 Mayıs itibari ile YouTube Gaming platformuna erişim sağlamak isteyen kullanıcıları uygulamadaki otomatik yönlendirme ile Youtube’a aktaracak.

Yorumlar
Yusuf
Google gaming mi vardı :D
Cevapla
yakup
gaming i kaldırırlarsa millet youtube yükliyecek ve yoğunluk olur youtubeda altarnatif bi kanal yapmalı youtube
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.