Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak?

Oyun dünyasının en ünlü serilerinden biri olan Grand Theft Auto’nun yeni oyunu ne zaman çıkacak dersiniz?

Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak?

Bilgisayar oyunu denildiği zaman akla gelen ilk yapımlardan biridir Grand Theft Auto. Kendini iyi bir oyuncu olarak tanımlayan kaç kişi bu oyunu oynamamış olabilir ki? Grand Thef Auto Vice City denildiği zaman gözleri dolmayan, Grand Theft Auto III denildiğinde ah onun yeri başka demeyen, Grand Theft Auto V denildiğinde “vaay efsane” tepkisini vermeyen bilgisayar oyuncusu olabilir mi?

İşte şimdi bu serinin yeni oyununu bekliyoruz. Tabi akıllarda tek bir soru var, Grand Theft Auto VI (GTA VI) ne zaman çıkacak? Bununla alakalı sızıntıların gelmeye başladığını söyleyelim ancak bu önemli detayı vermeden önce dilerseniz bu sızıntıya konu olan asıl meseleden bahsedelim.

Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak? - Resim : 1

Grand Theft Auto 6 ne zaman çıkacak?

Oyunun yapımcısı Take-Two, şirketin 2014 yılından bu yana yeni oyunun üzerinde çalıştığını, sürenin bu kadar uzamasının arkasında yatan sebebin ise GTA VI’nın devasa bir haritaya sahip olması olduğunu açıkladı.

Gerçekten de şirket tarafından yapılan açıklamaya bakıldığında, haritanın 500 saatin üzerinde bir oynanış süresi vadetmesi, oyuncuları müthiş bir maceranın beklediğini gösteriyor. Tabi bu kadar büyük haritalı bir oyun demek, yüksek performansa sahip bir cihaz demek onu da hatırlatalım.

Asıl meseleye dönecek olursak, oyunun harita bilgilerinin paylaşılmasıyla birlikte, GTA VI’nın çıkış tarihi hakkında söylentiler de yayılmaya başladı. Henüz yalanlanmayan son duyumlara göre serinin yeni oyunu 2024 yılı içerisinde raflardaki yerini alacak.