Oyun

GTA 5 şimdiye kadar ne kadar sattı? Dudağınız uçuklayacak!

Oyun dünyasının en önemli serilerinden biri olan Grand Theft Auto’nun en son macerası, kendi alanında önemli bir rekora doğru gidiyor.

GTA 5 şimdiye kadar ne kadar sattı? Dudağınız uçuklayacak!

Bilgisayar oyunu denildiği zaman akla ilk gelen isimlerden biri olan Grand Theft Auto, yıllara meydan okuyan bir isim. Bugüne kadar piyasaya sürülen genişleme paketleriyle birlikte onlarca farklı oyuna sahiplik yapan bu seri, tüm zamanların en çok satılan isimlerinden de biri olma özelliği taşıyor.

Öyle ki Take-Two Interactive tarafından dün yapılan bir açıklamayla, hem serinin hem de en son oyunun ulaştığı satış adeti ve elde edilen hasılatlar netlik kazanmış oldu. Buna göre, Grand Theft Auto serisi, satışa sunulduğu ilk oyundan bu yana 375 milyon adetten fazla satılmış. Bununla birlikte şirket en şaşırtıcı veriyi en sona bırakıyor.

GTA 5 şimdiye kadar ne kadar sattı? Dudağınız uçuklayacak!

Yapılan açıklamaya göre, serinin en son ana oyunu konumunda olan Grand Theft Auto V, tüm bu satışların yaklaşık 165 milyonunu tek başına sağladı. Bu satış adetinin manası, Take-Two Interactive yalnızca Grand Theft Auto 5’ten 7,5 milyar dolar kazanç sağlamış. Üstelik bu kazancın içerisinde online oyunun içerisinde gerçekleştirilen harici satışlar da bulunmuyor.

Take-Two Interactive, yaptığı açıklamada serinin toplam geliri hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Ancak açıklanan verilerden bunun yaklaşık bir tahminini yapmak zor olmasa gerek.

Son olarak, serinin en yeni oyunu olması beklenen Grand Theft Auto VI’nın ne zaman satışa sunulacağı konusunda henüz bir bilgi yok. Ancak ünlü oyun şirketine yakın kaynaklar, muhtemel çıkış tarihi olarak 2025 yılını işaret ediyorlar.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.