Oyun

GTA 6 için ilk somut bilgi geldi! Hazır mıyız?

Rockstar Games'in merakla beklenen oyunu GTA 6 için ilk somut bilgi geldi. Oyun bitmiş hazır sadece duyurulmayı bekliyor. Bu iddia çok konuşulur.

GTA 6 için ilk somut bilgi geldi! Hazır mıyız?

Rockstar Games 2013 yılında çıkardığı GTA V ile ortalığı yerinden oynatmıştı. Tam 8 yıldır GTA V'in ekmeğini yiyen firma, hala yemeğe devam edecek. Çünkü GTA V, PlayStation 5 ve Xbox Series için de yükseltilmiş sürümü ile gelecek. Durum böyle olunca GTA 6 için tüm beklentiler suya düşmüştü. Ancak bugün GTA 6 için sevindiren ilk somut bilgi geldi.

Firmanın çalışanı olduğunu iddia eden bir kişi, GTA 6'nın yapım aşamasının bittiğini ve oyunun hazır olduğunu açıkladı. Henüz doğruluğu netleştirilmemiş olan bu söylemde oyunun bir tek duyurulması gerektiği belirtiliyor. 10 yıllık geliştirme sürecinden geçen GTA 6'nın 1-2 yıl içerisinde duyurulması mümkün görünmüyor.

Çünkü Rockstar Games, GTA V'i bir kez daha ısıtıp yenilenmiş grafikleri ile yeni nesil konsollara sunacak. Burada da bir satış geliri elde edecek olan firma, GTA 6'yı en erken 2022 sonunda duyurur. 

GTA 6 için ilk somut bilgi geldi! Hazır mıyız? - Resim : 1

GTA 6'nın çıkışı için 2023 yılını işaret ediliyor. Ancak burada söz konusu olan Rockstar Games. Red Dead Redemption 2'de yaptıkları gibi bir anda GTA 6'yı da duyurabilirler. Muhtemelen GTA 6 çıktığında ilk etapta PlayStation 5 ve Xbox Series için özel olacak. Sonrasında ise PC platformuna gelecek. 

PS4 ve Xbox One ailesine ise GTA 6'nın çıkmayacağını belirtelim. Çünkü önceki nesil konsolları RDR 2'de olukça zorlanmış ve 30 FPS'i zor sabitleyebilmişti. Bu yüzden devasal haritalı GTA 6 direkt yeni nesil odaklı olacak.

Yorumlar
Emir
3 tane gta 5 i olan bne
Cevapla
Aylin
Harika
Cevapla
dumandPC
Oyun hala milyonlar kazandırdığı sürece biz sadece GTA VI fotoğrafına bakarız
Cevapla
Klavye
Bu haber doğru söylüyor arkadaşlar ben oradaki klavyeyim.
Cevapla
miya
daha kimin ne dediği bile belli olmayan birşeyi buraya yazmışsınız. kime göre iddiaa? boş haber..
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.