Oyun

GTA 6 için kötü haber geldi!

Amerika, GTA V'i yasaklatmak için yeni yasa üzerinde çalışmaya başladı. Eğer bu yasa çıkarsa GTA 6 hiçbir zaman çıkmayabilir. İşte detaylar.


Rockstar Games'in popüler oyunu GTA, dönem dönem gündemde kendine yer bulmayı başarıyor. Genellikle bu haberler GTA'nın yasaklanmasına yönelik oluyor. Bugün ise GTA V'in yasaklanması için Amerika'nın yasa üzerinde çalıştığı ortaya çıktı.

TalkESport'a göre, ABD Eyalet Meclisi Üyesi Marcus Evans Jr, araba hırsızlığı vakalarındaki artış nedeniyle “şiddet içeren” video oyunlarını yasaklamak istiyor. Araba hırsızlığı ve şiddet denilince akıllara direkt GTA V'in geldiğini fark etmişsinizdir. Eğer bu durum gerçekleşir ve Amerika'da GTA V yasaklanırsa, GTA 6 için umutlar suya düşer diyebiliriz.

Tasarı, siyasi aktivist Early Walker'ın Chicago'daki sık görülen şiddet ve araba hırsızlıklarını video oyunlarına bağladıktan sonra ortaya çıkmış. Walker şiddet içerikli bir video oyunu örneği olarak "Grand Theft Auto V" oyununu gösterdi. Walker, bu tür oyunların satışının yasaklanmasının suçları azaltabileceğine inanıyor. Eyalet Meclis Üyesi Evans, Walker’ın önerisini kabul etti ve tasarıyı Illinois Eyalet Meclisine sundu.

GTA 6

Yakın zamanda satılan 140 milyon kopya satış kilometre taşını geride bırakan GTA 5, bu yıl yeni nesil konsollara çok yakında gelecek. Eğer bu yasa onaylanırsa geliştirici firmanın işi çok zorlaşacak. Bu yüzden Rockstar'ın yasa çıkmadan GTA V'i PlayStation 5 ve Xbox Series için çıkarması gerekiyor.

GTA 6'nın geliştirilme aşamasında olduğunu artık sağır sultan bile duymuş durumda. Ancak Rockstar Games, Amerika gibi büyük bir pazarda oyununu satamayacak olursa projeyi iptal edebilir. Bakalım ilerleyen günlerde GTA'nın akıbeti ne olacak? Sizce GTA 6, Amerika'da satılmayacak diye proje iptal edilir mi? Video oyunları şiddetin artmasına etkili mi? Gelin yorumlarda tartışalım.

Yorumlar
Susurluk Fedaisi Akıncı Sülo(Sarı Sülo)
Arkadaşlar herkesin bildiği gibi SÜLO SÜLO SÜLO SÜLO! Diye girişi yapılan bi oyundu o yüzden yasaklanacağını düşünmüyorum bizi pır pır ve fır fır edip tırsıtmak için yapılmış bir amerikan oyunudur bu korkmayınız oyun çıkacak size Susurlu Fedaisin Akıncı Sarı Sülo sözü veriyorum size (: (: (: :) :) :) :)
Cevapla
böle ortamlarda isim veremem
bizde mc yasaklanacaktı yasaklanmadı bunlarda ne olur acaba
Cevapla
Babalık
Abi oyunu düzgün oynasak şiddet tarafından düşer mesela ben araba satın alıyorum millet gibi çalmıyorum taksi durağım var taksi işi yapıyorum yani şiddetsiz oynuyorum herkes öyle oynasa amerika yasaklamaktan vazgeçe bilir
Cevapla
walid
GTA5 GTA6 DAN DAHA İYİ
Cevapla
ne
gta6 çıkmadı daha nerden biliyon
Babamrb
Çok kötü hemen gta6 yı versinler
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.