Oyun

ManMade’in Kickstarter kampanyası başladı!

İstanbul’da geçen ve yapay zekaların hakim olduğu distopik bir geleceği anlatan bilim kurgu macera oyunu ManMade, desteklerinizi bekliyor.


İstanbul’da geçen ve yapay zekaların hakim olduğu distopik bir geleceği anlatan bilim kurgu macera oyunu ManMade’in oynanabilir prototipi oyunculara sunuldu. ManMade, hem PC kullanıcıları için hem de sanal gerçeklik gözlüğü olan kullanıcılar için iki farklı versiyon olarak deneyimlenebiliyor. Peki ya siz bu farklı deneyim için hazır mısınız? 

5 Haziran tarihinde başlayacak olan Kickstarter kampanyasının hedefi ise 43.000 euro. Eğer beklenen hedefe ulaşılır ise; oyun içerisinde birçok yeni geliştirmeler ve yenilikler sunulacak. Firma yükselen beklentileri karşılayabilmek için gerekli deneyime sahip olduklarını düşünüyor. Kendisine güvenen insanların azmi bu işi başarabilir mi orası tartışılır ancak ortaya çıkan çalışmalara baktığımız zaman neden olmasın? 

Oyunun ilk bölümünden bir kesimi deneyimleme şansına eriştim açıkçası. Oynanışı farklı ancak türe yeni bir tat katıyor. Dizayn ve atmosfer mutlaka görülmeye değer. Kontrolleri ilk aşamalarda biraZ garip gelsede zamanla alışıyorsunuz. Bu konuda farklı seçenekler sunması da harika. Umarız ManMade, beklediği başarıya ulaşır ve Türk geliştiricilerinin de neler yapabileceğini tüm dünyaya göstermiş oluruz.

Peki oyunun hikayesi tam olarak ne? 

ManMade’de, Anika ve Kaan isimli iki ayrı oynanabilir karakter bulunuyor. Oyuncular, dünyayı, bir birinden farklı geçmiş, kültür ve inançlara sahip iki farklı kişi gözünden deneyimleyebilecekler. Fütüristik bir dedektiflik deneyimi sunan oyunda, macera boyunca gerçekleşen detaylara dikkat etmek oyunun gidişatı açısından önem taşıyor. Mekanları keşfetmek, zor durumların üstesinden gelmeniz, gerçeği ortaya çıkarmanız ve insanları ikna etmeniz için gerekli bilgiyi sağlayacak.

Gerçek aktör ve performansların kullanıldığı oyunda, aktörlerin yüzlerini dijital ortama aktarmak için 3 boyutlu tarama yöntemi kullanıldı. Aktörlerin vücut hareketlerini yakalamak için IKinema, yüz hareketlerini yakalamak için ise FaceWare teknolojisinden faydalanıldı.

Oynanabilir prototip bir sunucu odasında geçiyor. Kaan, hala hayatını değiştiren olayın faillerini tespit edememiştir ve kafasındaki sorulara cevap aramaktadır. Bilinmeyen bir numaradan gelen mesaj, çalıştığı şirketin bu olayların sorumlusu olduğunu Kaan’a bildirmektedir.

Kaan hayatını mahveden kişilerle aynı şirkette çalışma fikrini kabullenemez ve mesajda belirtilen sunucu odasına girmeye karar verir. Tereyağından kıl çeker gibi kolay olacağını düşündüğü bu sunucuya giriş denemesi, düşündüğünden çok daha zorlu ve tehlikeli bir hal alacaktır.

ManMade, HTC Vive, Oculus Rift, PC, PlayStation ve PlayStation VR platformlarında yayınlanacak. Oyun hakkında detaylı bilgi almak ve kampanyaya destek olmak için Kickstarter sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.