Oyun

Masomo Miniclip tarafından satın alındı!

Kafa Topu 2’nin yapımcısı Masomo, Miniclip tarafından satın alındı. İşte detaylar!


Mobil oyun sektörü içerisinde önemli bir yeri olan Miniclip, küresel mobil oyun geliştiricisi olan Masomo'yu satın alma işlemlerinin tamamlandığını duyurdu.

Mobil oyun sektöründe global çapta bir şirket birleşmesi yaşandı. Türkiye’de kurulup, Kafa Topu 2 ile küresel çapta sükse yaratan Masomo, resmen Miniclip bünyesine dahil oldu. Miniclip CEO'su ve kurucu ortağı Rob Small, "İbrahim Akman ve ekibiyle ortak olma imkanı elde ettiğimiz için çok heyecanlıyız. Masomo ekibinin, Head Ball markası ile dünyada öncü ve yenilikçi bir yaklaşım yarattığına inanıyoruz.

Masomo Miniclip tarafından satın alındı!

Onlarla işbirliği yapmaktan, hedeflerini yerine getirmeleri için onlara destek
olmaktan gurur duyuyoruz.” dedi. Masomo’nun, Miniclip’in küresel hedeflerine önemli bir katkı sağlayacağını belirterek açıklamasına devam eden Rob Small, “Miniclip'in uzun vadeli stratejisi, oyunlarını farklı kitlelere ulaştırmak, her
birimizin içindeki ‘oyuncuyu ortaya çıkarmak‘.

Bunun için de birinci sınıf oyun geliştiricileri ile ortaklık yapmaya, işimize odaklanmaya devam ediyoruz. Masomo’daki ekip ile çalışacağımız için çok heyecanlıyız, Miniclip ailesine katılmaları bizi oldukça sevindiriyor.” açıklamasında bulundu.

Masomo kurucusu ve CEO’su İbrahim Akman, “Miniclip gibi güçlü ve deneyimli bir ekip ile ortaklık kurduğumuz için çok mutluyuz. Head Ball serisi ile yakaladığımız başarıyı devam ettireceğimize, yeni yapacağımız oyunlarda Miniclip’in bu deneyimi ile birlikte daha başarılı işler ortaya koyacağımıza inanıyoruz.

Oyuncu kitlelerimizin birbirlerine çok benzer olması ve Miniclip’in birçok oyun ile
edindikleri tecrübeleri, oyunlarımıza aktarmak için sabırsızlanıyoruz.” dedi.
Ortaklığın iki taraf için de büyük bir önem taşıdığını niteleyen Akman, “Ortaklarımız; Erdem Yurdanur, Semih Alev, Kerem Copcu, Murat Baysal, Oliver Slipper, Adam Perrin ve genç ekibimiz ile birlikte yarattığımız bu kültürü aynı şekilde devam ettirerek, fark yaratan oyunlar üretmeye devam edeceğiz.

Türkiye’den son dönemde çıkan başarılı global oyun şirketleri arasına adımızı yazdırdığımız ve bunların tesadüf olmadığını bir kez daha kanıtladığımız için de ayrıca gurur duyuyoruz.” şeklinde konuştu. Dijital oyun sektöründe adını duyurmuş olan Miniclip; sosyal, mobil ve çevrimiçi dünyada aylık 200 milyon aktif kullanıcıya hitap ediyor.

Bu büyük kitle için ilgi çekiçi oyunlar geliştirip yayınlayan şirket, aynı zamanda bu oyunların dağıtımını da yapıyor. 2001 yılındaki kuruluşunun ardından 6 kıta ve 195’i aşkın ülkede faaliyet gösteriyor. Miniclip’in en önemli markaları arasında 8 Ball Pool,
Agar.io, Football Strike ve geçtiğimiz dönemde piyasaya sürülen Golf Battle bulunuyor. Sektörün en genç ekiplerinden birisi olan Masomo ise 2016 yılında kuruldu.

Spor odaklı ve çok oyunculu oyunlara odaklanan şirket, Türkiye ve İngiltere’de bulunan ofislerinde faaliyet gösteriyor. Masomo’nun en önemli oyunlarından olan Online Kafa Topu ve Kafa Topu 2, toplamda 60 milyondan fazla indirme rakamına ulaştı. Firma bu başarısını, reklam, teknoloji ve oyun endüstrisinde uzmanlaşan, oldukça deneyimli olan kurucu ekibe borçlu.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.