Oyun

Microsoft da Cyberpunk 2077 için para iadesi yapacak

Microsoft yaptığı açıklama ile Cyberpunk 2077 satın alanların paralarını geri vereceğini duyurdu.

Microsoft da Cyberpunk 2077 için para iadesi yapacak

Büyük beklentilerle satışa sunulan ancak özellikle konsol cephesinde büyük sıkıntılar ve sorunlar yaşatan Cyberpunk 2077 oyunu ile ilgili yeni gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Sony'nin oyunun PlayStation sürümünü alanlara ödeme yapacağını duyurması ve oyunu PlayStation Store'dan kaldırmasının ardından benzer bir hamle Microsoft'tan geldi.

Microsoft da Cyberpunk 2077 için para iadesi yapacak

Sony'den farklı olarak oyunu kendi mağazasından satmaya devam eden Microsoft, sorun yaşayan ve bu oyunu kendi mağazasından satın alan Xbox sahiplerine geri ödeme yapmaya başlayacağını duyurdu.

Özellikle Xbox One ailesi cihazlarda sorunlu olan oyunun Xbox Series S ve X modellerinde daha iyi çalıştığı gelen şikayetlerden anlaşılıyor. Bu yüzden oyunu tamamen satıştan çekmeyen Microsoft, mutsuz kullanıcılara geri ödeme yapacağını duyurdu. Konuyla ilgili açıklama Xbox Support Twitter hesabından yapıldı.

Bu geri ödemenin sadece ABD için geçerliği olduğu düşünülüyor. Oyunu Türkiye ya da başka ülkelerden satın alanların durumu ise şimdilik net değil.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.