Microsoft, Xbox Game Pass aile planını altı ülkeye daha genişletiyor

Microsoft, Xbox Game Pass aile planını altı ülkeye daha genişlettiğini açıkladı.

Microsoft, Xbox Game Pass aile planını altı ülkeye daha genişletiyor

Artık Şili, Macaristan, İsrail, Yeni Zelanda, Güney Afrika ve İsveç'teki insanlar da aynı ülkedeki en fazla beş arkadaş ve aile üyesinin Game Pass Ultimate özelliklerine tek bir abonelikle erişmesine izin veren bir üyelik için kaydolabilir. Bu, Microsoft'un geçen yaz Kolombiya ve İrlanda'da kullanıma sunduğu Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile planının ilk genişletmesi.

Bu ülkelerden birindeyseniz ve yüzlerce PC, konsol ve bulut oyunundan oluşan bir kitaplığa erişim sağlayan ve başka avantajları da olan planla ilgileniyorsanız, dikkat etmeniz gereken birkaç şey var. Birincil hesap sahibi, kalan sürenin parasal değerine göre mevcut planını dönüştürebilecek. Örneğin, tam bir aylık Ultimate aboneliği, 18 günlük Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile erişimine eşit. Ancak bir gruba katılmaya davet edilen kişiler, kalan Game Pass sürelerini dönüştüremezler. Xbox Tam Erişim ödeme planına sahip olanlar, bir arkadaş ve aile grubuna katılamaz.

Microsoft, Xbox Game Pass aile planını altı ülkeye daha genişlettiğini açıkladı.

Fiyatlandırma ülkeye göre değişiyor. Dönüşüm oranlarına da bağlı olarak, normal bir Game Pass Ultimate aboneliği aile planının beşte üçü kadar maliyettedir. ABD Game Pass Ultimate fiyatlandırması göz önüne alındığında, aile planı aylık 25 ABD doları tutarında. Maliyeti beş kişi arasında bölün: bu, Game Pass Ultimate erişimi için kişi başına aylık yalnızca 5 ABD dolarına denk gelir, ki bu da her yıl tek bir tam oyun satın alımıyla yaklaşık olarak aynı fiyat.

Xbox Game Pass Arkadaşlar ve Aile planının henüz Kuzey Amerika, Birleşik Krallık veya daha başka bir yere geleceğine dair bir işaret yok. Bununla birlikte, Microsoft'un mümkün olduğu kadar çok insanı Game Pass'e şu ya da bu şekilde kaydettirmekle ilgilendiği açık, bu nedenle planın ileride daha fazla bölgeye yayılması muhtemel.