Oyun

Yüzüklerin Efendisi yapımının hayranları, oyuna doyacak!

Beyaz perdenin gelmiş geçmiş en efsanevi yapımlarından biri olan Yüzüklerin Efendisi, en az 5 farklı oyun ile karşımıza çıkacak.

Yüzüklerin Efendisi yapımının hayranları, oyuna doyacak!

Geçtiğimiz yıl Embracer Group, Yüzüklerin Efendisi serisinin uyarlama haklarını satın aldı. Şimdi ise bu haklar doğrultusunda hazırlanacak en az beş yeni oyunun çıkacağı açıklandı. Şimdilik, bütün oyunlar harici iş ortakları tarafından yapılacak ve Embracer telif ücreti alacak. Ancak, oyunların ne zaman yayınlanacağı henüz bilinmiyor. Embracer'ın raporlarına göre, 2023/24 mali yılı içinde yani önümüzdeki 24 ayda beş oyunun piyasaya sürüleceği belirtiliyor.

Öne çıkan yapımlardan biri Deadalic Entertainment tarafından geliştirilen ve çıkışı bu yıla ertelenen aksiyon-macera oyunu The Lord of the Rings: Gollum. Bir diğer oyun ise mobil bir yapım olacağı tahmin edilen The Lord of the Rings: Heroes of Middle-earth. Bu oyunun geliştiricisi Star Wars: Galaxy of Heroes'un yapımcısı olacak.

Yüzüklerin Efendisi yapımının hayranları, oyuna doyacak!

Üçüncü oyun olarak düşünülen The Lord of the Rings: Return to Moria da yine konsollar için piyasaya sürülecek. Bu oyun da yine hayatta kalma temasını işleyecek.

Weta Workshop tarafından yapılan dördüncü oyunun ismi henüz açıklanmadı ancak, Yeni Zelanda dijital efekt stüdyosunun geçmişi, oyunun harika bir yapımda olacağına dair umutlarımızı arttırıyor. Weta, Take-Two'nun bünyesinde olan Private Division ile ortaklık kurmuş durumda ve oyunun geliştirilme sürecine başlamış. Bakalım bu haberler Yüzüklerin Efendisi hayranlarını mutlu etmeye yetecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.