Oyun

Microsoft’tan Xbox kullanıcılarını sevindirecek yeni müjde

Teknoloji devi Microsoft, Xbox için yeni bir “özel” oyun hazırlığı içerisinde olduğunu duyurdu. İşte detaylar.

Microsoft’tan Xbox kullanıcılarını sevindirecek yeni müjde

Microsoft son zamanlarda çok farklı konularla gündeme geliyor. Amerikalı teknoloji devinin uzun süredir gündemde kalabilmesinin asli sorumlusu ise elbette ki Activision Blizzard. Bir süre önce bu şirketin kapısını 69 milyar dolarlık teklifle çalan Microsoft, olumlu yanıt almasının ardından hemen kollarını sıvamış olsa da devreye giren rakipler ve FTC, bu alım sürecini çıkmaza sokmuştu.

Öte yandan Microsoft’un ilgilendiği tek sektör oyun dünyası değil. Eğlence sektörüne de hızlı bir giriş yapmayı amaçlayan Microsoft’un, Netflix’e yaklaşık 190 milyar dolar teklif yapması bir anda işin bambaşka bir boyuta taşınmasını sağladı. Ancak şimdilik bu teklif hakkında resmi bir açıklamanın gelmediğini de belirtelim.

Microsoft’tan Xbox kullanıcılarını sevindirecek yeni müjde

İşte bir taraftan bu şekilde agresif büyüme trendiyle gündeme gelen Amerikalı şirket, diğer bir taraftan ise iç pazara oynamayı sürdürüyor. Bu kapsamda hedefine Xbox kullanıcılarını alan Microsoft, bu konsol için yakın zamanda üçüncü özel oyununu geliştireceğini duyurdu.

Bununla birlikte Microsoft bu üçüncü özel oyun için şimdilik herhangi bir detay vermedi. Amerikalı teknoloji devinin ismini anmadan hatırlattığı diğer iki oyunsa Starfield ve The Elder Scrolls VI. Ancak biraz önce de belirttiğimiz gibi bu gruba dahil olacak üçüncü yapımın hangisi olacağı şimdilik bilinmiyor lakin Microsoft’a yakın kaynaklar 2023’e girilmesiyle birlikte bu konuda herhangi bir şüphenin kalmayacağı konusunda emin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.