Nintendo Dünya Şampiyonası: Switch için NES Sürümü 18 Temmuz'da satışa sunulacak

Nintendo, son derece nadir 1990 kartuşundan ilham alan bir NES hızlı koşu koleksiyonunu ortaya çıkardı.

Nintendo Dünya Şampiyonası: Switch için NES Sürümü 18 Temmuz'da satışa sunulacak

Speedrunning video oyunları köklü bir gelenektir ve bu özellikle retro oyunlar söz konusu olduğunda geçerlidir. Nintendo, 18 Temmuz'da çıkacak olan Nintendo World Championships: NES Edition adlı oldukça tuhaf bir Switch oyunuyla trende giriyor. Her şey, diğerlerinin yanı sıra Legend of Zelda, Metroid ve Super Mario Bros. gibi klasiklerde hızlı koşmakla ilgili. .

Bu, Wii U döneminden çıkan harika NES Remix sürümlerine oldukça tanıdık gelen 13 NES oyunundan alınan 150 hızlı koşu mücadelesi şeklinde geliyor. Turnuva hissi vermek için küresel çevrimiçi liderlik tabloları ve yerel 8 oyunculu olacak. Oyun aynı zamanda insanların doğru sonuca ulaşıncaya kadar denemelerine olanak tanıyan otomatik geri sarma özelliğini de içerecek.

Nintendo Dünya Şampiyonası: Switch için NES Sürümü 18 Temmuz'da satışa sunulacak

Nintendo Dünya Şampiyonası adı tanıdık geliyorsa bunun nedeni, şirketin yarı düzenli e-spor turnuvasından alınmış olmasıdır. Bu, Nintendo'nun ülke çapında 29 şehri ziyaret ettiği 1990 yılından bu yana şirketin kişisel yarışmalara yönelik markasıdır. Bu ilk ulusal turnuva aynı zamanda Super Mario Bros., Tetris ve Rad Racer'ı temel alan mini oyunların yer aldığı son derece nadir bir NES kartuşunu da ortaya çıkardı. Sadece birkaç yüz adet üretildi ve şu anda eBay'de şakasız bir şekilde 175.000 dolara satılıyorlar.

Dijital sürüm için ön siparişler şu anda eShop'ta mevcut ancak fiziksel bir sürüm de yakında gelecek. Bu versiyonda 13 sanat kartı, beş pin ve bir fiziksel oyun arabası bulunacak. Ne yazık ki işlevsiz olmasına rağmen, aynı zamanda altın hatıra NES kartuşunu da içerecek. Nintendo Dünya Şampiyonası'nın dijital versiyonu: NES Edition'ın fiyatı 30 dolar, lüks fiziksel paketin fiyatı ise 60 dolar.