Oyun

PlayStation 4 oyunları Nintendo Switch'te oynanabilecek

Sony, PlayStation 4 ve Nintendo Switch arasında bağ kurmak için nabız yokluyor.

PlayStation 4 oyunları Nintendo Switch'te oynanabilecek

Taşınabilir konsol macerasını PlayStation Vita ile noktalayan Sony, remote play ağını genişletmek için Nintendo Switch’i kullanabilir.

Japonya merkezli konsol devi, geçtiğimiz gün başlattığı bir ankette PS4 kullanıcılarına remote play için Switch’i kullanmak isteyip, istemediklerini sordu.

PlayStation 4 oyunları Nintendo Switch'te oynanabilecek

Bilmeyenler için ufak bir hatırlatmada bulunalım. Remote play özelliği sayesinde PS4 üzerindeki oyunları geniş bant internet bağlantısı ile Vita, PC, Mac, iOS ve Android cihazlarda oynamak mümkün.

Bu sistem genel olarak aynı ağ üzerinde işe yarasa da konsolun bağlı olduğu ağdan, farklı bir ağa bağlandığınızda çok verimli olmuyor.

Ayrıca iOS ve Android cihazlar üzerinde de tuş dağılımı çok opsiyonel değil. Bu sebeple remote play özelliğinin en iyi sonuçları Vita’da verdiğini söylemek mümkün.

Fakat Sony’nin Switch’i de remote play ağına dahil etme gibi bir planı varsa o zaman işler değişebilir. Çünkü Switch tuş takımı olarak Dual Shock4 ile aynı kalibrede. Dolayısıyla oyun oynarken tuş ataması ve benzeri sorunlar da karşımıza çıkmayacak.

Tabi ki işin bir de Nintendo tarafı var. Sony oyunculardan olumlu bir dönüş alsa bile Nintendo’nun böyle bir şeye izin verip vermeyeceği henüz netleşmiş değil. Yine de PlayStation 4 oyunlarını Switch üzerinde oynamak farklı bir deneyim olacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.