Oyun

Yeni Silent Hill filmi geliyor

Oyun dünyasının köklü serilerinden biri olan Silent Hill tekrardan beyaz perdeye uyarlanacak.

Yeni Silent Hill filmi geliyor

Oyun dünyasındaki hit yapımları artık beyaz perdede görmeye alıştık. Fakat ne yazık ki oyun sektöründe isim yapmış olan yapımlar, sinemaya uyarlandığında sonuç genelde hayal kırıklığı oluyor. Keza bunu daha önce birçok defa yaşadık.

2006 yılında yayınlanan Silent Hill filmi de bu açıdan serinin fanlarını çok fazla memnun edememişti. Çünkü Silent Hill oyunlarıyla, film arasında büyük farklılıklar vardı. Yine de bu seriyi beyaz perdede görmekten mutluluk duyan oyun severler için iyi bir haberimiz var. Yeni Silent Hill filmi geliyor.

Silent Hill filmi için yeşil ışık

2006 yılında yayınlanan filmi izleyenlerin de hatırlayacağı üzere yönetmen koltuğunda Christophe Gans oturuyordu. Gans 2012’de yapımına başlanması planlanan Silent Hill Revelation projesini kabul etmemiş ve bu filmin daha çok Resident Evil’ı andırdığını açıklamıştı.

Gans geçtiğimiz günlerde Fransız bir mecraya gelecek planlarından bahsetti. Şu anda ciddi bir film üzerine düşündüğünü belirten Gans, laf arasında yeni bir Silent Hill filmi için de zamanın geldiğini söyledi.

Görünen o ki şu anda yeni Silent Hill filmi için çalışmalar başlamış durumda. Büyük bir ihtimalle yönetmen koltuğunda da ilk filmde olduğu gibi yine Christophe Gans oturacak.

Bu arada şunu da dip not olarak hatırlatmamız gerekiyor. Son olarak Konami’nin 2 yeni Silent Hill oyunu üzerinde çalıştığı iddia ediliyordu. Fakat bu iddiaların üzerinden hayli süre geçmiş olmasına karşın somut bir sızıntı gerçekleşmedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.