Oyun

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Sony’nin yeni nesil konsolu PlayStation 5 için çıkış tarihi ve fiyatı netleşiyor.

PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi

Sony’nin bu senenin sonunda satışa sunacağı PS5 hakkındaki tüm bilgileri tek bir sayfada topluyoruz. Fakat bizi ilgilendiren temel soru PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi.

Malum, Sony bu nesilde PS4 ile muazzam işlere imza attı. Bu neslin tartışmasız lideri olan Japon konsol devi, PlayStation 5’le de aynı başarıyı tekrarlamak istiyor.

Hatırlanacağı üzere PlayStation 4 ve Xbox One 2013 yılında peşi sıra raflardaki yerini almıştı. Microsoft’un yaptığı pazarlama hataları Sony’nin işini daha da kolaylaştırmış ve PS4 çok da zorlanmadan 100 milyonluk satış barajını aşmayı başarmıştı. Peki bu başarı önümüzdeki nesilde de devam edecek mi?

Sony yeni nesil için kolları sıvadı

Oyun sektörünü az çok yakından takip edenlerin de bildiği üzere Sony yeni nesil konsolunu bu yılın sonunda satışa sunacak.

Microsoft kısa süre önce sürpriz bir şekilde yeni nesil konsolu Xbox Series X’i tanıtmış ve gözler Sony’e çevrilmişti.

Sızdırılan son bilgilere göre Japon konsol devi yeni nesil konsolunu Şubat ayının sonlarına doğru tanıtacak. Bir başka ifadeyle tanıtım için E3 ya da Gamescom beklenmeyecek.

PlayStation 5 çıkış tarihi için işaret edilen ay ise Ekim. Sony 3. parti oyunların yoğunlukta olduğu dönemde PS5’i satışa sunarak oyun sıkıntısı çekmemeyi planlıyor. 3. parti oyunların yanında birkaç tane de 1. parti oyun konsolla eş zamanlı olarak satışa sunulacak.

Sony yetkilileri PlayStation 5 fiyatı için de kamuoyu yoklaması yapıyor. Japonya kaynaklı bazı haberlerde konsol fiyatının 400 ile 500 dolar arasında olacağı belirtilmişti. Son gelen raporlarda ise konsol fiyatının 500 dolardan aşağı olmayacağı ifade ediliyor.

Yine de Sony’nin PS3’te yaptığı hatayı tekrarlamayarak, konsol fiyatını çok yüksek tutmayacağı düşünülüyor. Dolayısıyla PlayStation 5 fiyatı için 500 dolarlık etiketin sürpriz olmayacağını söyleyebiliriz.

Zaten son dönemde orta segment akıllı telefonlar için bile 500600 dolar arasında etiketler belirleniyor. Buna istinaden PS5 için belirlenecek olan 500 dolarlık fiyat da çok olmayacaktır.

Yine de dip not olarak hatırlatalım. Verdiğimiz bilgiler sızıntı ve raporlardan topladığımız içeriklerden oluşuyor. Dolayısıyla PlayStation 5 fiyatı ve çıkış tarihi için Sony henüz resmi bir açıklamada bulunmuş değil.

Yorumlar
Yakup
Abi manşet çıkış tarihi belli oldu yazıyor içeri girdim....
Cevapla
yakup
türkiye fiyatı pahalı olur avrupada ucuz yurtdışına giden arkadaşımdan tam set olarak aldırcam
Cevapla
oyunsever
ps5 en az 6500 tl civarı olur 2 kol oyun vr eklesen 11000 12500 arası tam seti bizde pahalı ama avrupada cok ucuz 1100 usd tam set tl fiyatı vergi eklenmiş halidir
Cevapla
malesef
Hocam şu an pro 7 binden satılıyor o iş zor 9 dan aşağı çıkmaz buraya yazıyorum
oyunsever2
4650 diye tahmin ediyorum
beniboşver
Böyle verginin
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.