Oyun

PlayStation 5 çıkmışken PlayStation 4 alınır mı?

Sony yeni nesil konsolunu satışa sundu. Peki PlayStation 5 çıkmışken PlayStation 4 alınır mı? İşte bu sorunun yanıtı.

PlayStation 5 çıkmışken PlayStation 4 alınır mı?

Oyun severlerin büyük bir sabırsızlıkla bekledikleri PlayStation 5 nihayet raflardaki yerini aldı. Konsolu ön sipariş ile alanlara kargolama işlemi bugün itibariyle başladı. Hali hazırda pek çok ülkeyle eş zamanlı olarak Türkiye'de de satışa sunulan konsolda mevcut bir stok sıkıntısı söz konusu.

Sony PS5 Türkiye fiyatını 8299 TL olarak açıklamıştı. Bu fiyat beklentilerin biraz üzerinde diyebiliriz. Elbette fiyatın bu kadar yüksek olmasında yeni çıkan yüzde 50'lik ek gümrük vergisinin de önemli bir payı bulunuyor.

PlayStation 5 çıkmışken PlayStation 4 alınır mı?

Peki PS5'e bu kadar para vermek yerine şu zamanda yarı fiyatına PS4 almak ne kadar mantıklı?

Bu sorunun detaylı cevabını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz.

Videoda da bahsettiğimiz üzere PlayStation 5 için şimdilik acele etmeye gerek yok. Hatta ikinci el alacağınız PS4 bile işinizi bir süre daha görecektir. Zira Sony şu anda birinci parti oyunları PS4'e getirmeye devam ediyor. Elbette bu durum çok uzun sürmeyecektir.

Fakat ortada 100 milyondan fazla satan bir konsol var. Dolayısıyla kimse 100 milyondan fazla müşterisi bulunan bir konsolu tek çırpıda silip atmaz. Tam olarak bu sebepten ötürü 3. parti oyun geliştiricilerinin de PS4'ü bir süre daha desteklemeleri mümkün görünüyor.

Sonuç olarak PlayStation 5 çıkış yapmış olsa da hala PS4 almak için pek çok geçerli sebep var. Elbette karar sizlerin.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.