Oyun

PlayStation 5 Nintendo’ya göre Switch’i etkilemeyecek

Sony’nin bu yıl sonunda satışa sunacağı PlayStation 5 Nintendo’yu çok da telaşlandırmıyor.

PlayStation 5 Nintendo’ya göre Switch’i etkilemeyecek

2020 oyun sektörü açısından önemli bir yıl olacak. Çünkü bu yıl sonunda Microsoft ve Sony yeni nesil konsollarını satışa sunacaklar. Peki Nintendo bu duruma nasıl tepki verecek?

PlayStation 5 Nintendo’ya göre Switch’i etkilemeyecek

Bilindiği üzere Nintendo Switch 2017 yılında satışa sunulmuştu. Hibrit yapısıyla dikkatleri üzerine çeken konsol, WiiU ile yaşanan başarısızlığı da unutturdu.

2019 sonu itibariyle 52  milyondan fazla satmayı başaran Switch, uzun bir süre daha Nintendo’nun ana konsolu olarak devam edecek gibi görünüyor. Zira Nintendo yetkilileri Switch’in ömrünün ortalamadan daha uzun olacağına inanıyor. Bilindiği üzere bir konsolun raf ömrü 6 – 7 sene. Nintendo bu süreyi biraz daha uzatma niyetinde.

Nintendo Sony'i rakip olarak görmüyor

İşin garip yanı ise Nintendo’nun PlayStation 5 ve Xbox Series X’in çıkışını pek umursamıyor oluşu. Japon konsol devinin en yetkili ismi olan Shuntaro Furukawa konu ile ilgili yaptığı açıklamada yeni nesil konsolların Switch satışları üzerine çok bir etkisi olmayacağını söyledi.

Zaten Switch’in oyun severlere güç tarafında bir şeyler sunmadığını biliyoruz. Keza Switch’ten 4 yıl önce çıkan PS4 ve Xbox One bile donanım olarak Nintendo’nun hibrit konsolundan üstün.

Muhtemelen Nintendo yetkilileri Switch’in ev konsolundan ziyade mobil bir konsol olarak kabul gördüğünü biliyorlar. Doğal olarak taşınabilir konsol tarafında da Switch’in rakibi yok. Haliyle PlayStation 5 ve Xbox Series X’in çıkışı da taşınabilir konsol pazarına büyük bir etkide bulunmayacaktır.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.