Oyun

Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu

Geçtiğimiz gün Microsoft Xbox Series X resmi web sitesini güncelledi ve çıkış tarihini açıkladı.

Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu

Bilindiği üzere hem Microsoft, hem de Sony yeni nesil konsollarını bu yılın sonlarında satışa sunacaklar.

Hali hazırda Microsoft yeni nesil konsolu Xbox Series X'i tanıtmıştı. Hatta konsola dair tüm detaylar oyun severlerle paylaşmıştı. Microsoft'un ardından Sony de yeni nesil konsolunun teknik detaylarını açıkladı. 

Geçtiğimiz gün düzenlenen özel bir etkinlikle PlayStation 5'in tüm teknik detayları ortaya çıktı. Böylece Xbox Series X'in, PlayStation 5'ten daha güçlü olduğu da kesinlik kazanmış oldu. Dilerseniz bu haberin detaylarına da haberin sonundaki bağlantıdan göz atabilirsiniz.

Xbox Series X çıkış tarihi belli oldu

Microsoft Xbox Series X'in çıkış tarihine ilişkin tüm detayları paylaşmamıştı. Geçtiğimiz gün sürpriz bir şekilde Xbox Series X'in web sitesini güncelleyen Microsoft çıkış tarihini de açıkladı.

Xbox Series X web sitesinde yer alan bilgiye göre Microsoft'un yeni nesil konsolu 2020 Şükran Günü'nde satışa çıkacak. Bu da tam olarak 26 Kasım'a denk geliyor.

Her ne kadar bu çıkış tarihi sonradan Geoff Keighley tarafından yanlışlık olarak nitelendirilse de yeni Microsoft konsolunun 2020'nin Kasım ayında çıkacak olması gayet olası görünüyor.

Gerçi şu aralar tüm dünyanın olağan üstü bir hal içerisinde olduğunu da unutmamak gerekiyor. Malum koronavirüs salgını yüzünden tüm dünya diken üstünde. Dolayısıyla yeni nesil konsolların çıkışı da bu sebebe bağlı olarak ertelenebilir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.