Oyun

PlayStation Classic fiyatı yeniden düştü

Sony'nin retro tutkunları için geliştirdiği ve geçtiğimiz aylarad Türkiye pazarında da satışa sunulan PlayStation Classic'in yurtdışı fiyatı bir kez daha düşürüldü.

PlayStation Classic fiyatı yeniden düştü

Sony tarafından 24 yıl aradan sonra yenilenerek satışa sunulan PlayStation Classic modeli geçtiğimiz aylarda satışa sunulmuştu. Ancak büyük umutlarla piyasaya sürülen konsol beklendiği kadar ilgi görmedi. İlk olarak 100 dolara satışa sunulan oyun konsolunun fiyatı daha sonra yapılan bir indirimle 60 dolara düşmüştü.

PlayStation Classic fiyatı yeniden düştü

Her ne kadar resmi bir indirim olmasa da şimdi de konsolun fiyatının ABD'deki bazı mağazalarda 40 dolara kadar indiği görüldü. Elbette bu tarz bir indirim Sony'nin haberi ve onayı olmadan yapılamayacağı için PlayStation Classic'in fiyatının düştüğünü söyleyebiliriz.

Türkiye pazarında da piyasaya sürülen konsol 799 TL fiyat etiketi ile raflardaki yerini almıştı. Ancak daha sonra yapılan indirimle Sony PlayStation Classic'in fiyatı 450 TL'ye kadar indirilmişti. Türkiye fiyatı halen 450 TL civarında olan konsol için ülkemizde bir indirim daha bekleyebiliriz. Üzerinde 20 nostaljik oyun yüklü olarak gelen konsol orijinal sürümden yüzde 45 daha küçük ve farklı bir oyun yükleme imkanı bulunmuyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.