Oyun

Pokémon Go hala rekor kırıyor!

Bir dönemin en popüler oyunlarından Pokémon Go hala büyümeye devam ediyor. Raporlara göre şirket pandemiden güçlü çıktı.

Pokémon Go hala rekor kırıyor!

Pokémon Go bu hafta beş yaşına giriyor. İlk çıktığı zamanki kadr gündemde olmasa da Pokémon Go hala kâr edip güçleniyor. Sensor Tower analytics'e göre, Niantic'in Pokémon Go'su, Temmuz 2016'daki lansmanından bu yana yılda ortalama bir milyar dolar civarında gelir elde ediyor.

Oyun viral bir sansasyon olarak başladı. Ülkemizde de ilk çıktığında neredeyse herkes tarafından indirilip oynanıyordu. İlk popülerliğine sahip olmasa da beş yıldır piyasaya olduğuna göre uygulama kendini kanıtladı diyebiliriz. Sensor Tower, Pokémon Go oyuncularının 2020'de 1,3 milyar dolar harcadığını açıkladı. Rekor kıran 2019 geliri ise yaklaşık olarak 400 milyon doları aşıyor.

Pokémon Go hala büyüyor

Sensor Tower'ın raporuna göre, oyun pandemi döneminde bile güçlenmeye devam etti. Oyunu oynayan insan sayısının azalmasına rağmen bu rakamlar şaşırtıcı bir başarı oranı ortaya koyuyor. Sensor Tower, Niantic'in oyundaki güncellemelerini, oyunun 2020 başarısının nedenlerinden biri olarak gösteriyor. Şirket güncellemeleriyle oyunu karantina kurallarına uygun olarak uyarladı.

2021'in ikinci yarısına girerken, Niantic, pandemiye yanıt olarak yaptığı değişikliklerin bir kısmını geri almayı planlıyor. Oyun 2021'de de kendinden hiç bir şey kaybetmediğini ortaya koyuyor. Oyun 2021'de gücünü kaybediyor gibi görünmüyor. 17 ve 18 Temmuz'da Niantic, çevrimiçi Pokémon Go Fest düzenleyecek. Bazı şehirlerde 17'sinde yüz yüze etkinlikler düzenlenecek. Etkinlik müzik temalı olacak ve giriş 5 dolardan başlayacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.