Oyun

Pokemon GO ne kadar kazandırdı?

The Pokemon Company, 2016 yılı gelirlerini açıkladı. Pokemon GO'nun firmaya ne kadar kazandırdığını tahmin bile edemezsiniz.

Pokemon GO ne kadar kazandırdı?

The Pokemon Company, 2015 yılında 2.1 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı. Bu gelir 2016 yılında ise 3.3 milyar dolara yükseldi. Pokemon'un 1.2 milyar dolarlık bir artışla 2015 yılından daha fazla gelir elde etmesindeki en büyük etken şüphesiz ki Pokemon GO oldu.

iOS ve Android platformlarında hala popüler oyunlar arasında yer alan Pokemon GO, firmanın yüzünü bu yıl güldürmeyi başardı. Ancak Pokemon GO sadece tek başına 1.2 milyar dolar kazandırmadı.

Bu kazancın içerisinde Nintendo 3DS için üretilen ve belki de 3DS'in son Pokemon oyunu Pokemon Sun & Moon oyunlarından elde edilen gelirler de yer alıyor. Pokemon Sun & Moon'un azımsanamayacak bir şekilde çok sattığını belirtelim.

Bu kazancın 1.2 milyar dolar artmasında Pokemon'un 20. yılına özel hazırlanan ürünlerin katkısı da büyük.

1481121237_pokemon-go-tl.jpg

The Pokemon Company elde edilen bu gelirler için;

"Pokemon, 2016'da 20. yıldönümünü kutladı. 20 yıl önce Pokemon video oyunları ile başlayan macera, Super Bowl reklamlarına kadar taşındı. Firma olarak bu yıl 650 milyon kez indirilen Pokemon GO adlı mobil oyunu tanıttık. Bu başarıyı; Nintendo 3DS için "Pokemon Sun" ve "Pokemon Moon" ile devam ettirdik. Pokemon Sun & Moon tüm zamanların en çok satan üçüncü Nintendo 3DS oyunu haline geldi ve 280 milyon adet kopya satmayı başardık." dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.