Oyun

Porsche ve Electronic Arts yollarını ayırıyor!

Anlaşmanın bitmesiyle Porsche arabalarını daha fazla oyunda görebileceğimiz günler çok yakın!

Porsche ve Electronic Arts yollarını ayırıyor!

Porsche markasını hepmiz biliriz ve arabalarına hayranlıkla bakarak iç çekeriz, bazılarımız Porsche sürmek için yarış oyunlarını oynar. Ancak Porsche markasını neden Electronic Arts yapımı haricindeki oyunlarda pek görmediğimizi hiç merak ettiniz mi?

Bunun sebebi Electronic Arts ve Porsche arasındaki yaklaşık 16 senelik bir anlaşma. 2000 yılında Need for Speed: Porsche Unleashed piyasaya çıkacağı sıralar iki firma arasında özel işbirliği anlaşması imzalandı.

1481967039_pc-61971-21441555816.jpg

O günden bu yana Porsche arabalara Need For Speed ve Real Racing oyunları dışında çok az rastladık. Başka oyunlarda boy göstermeleri de ya özel lisans anlaşmaları, ya da markasız kullanım şeklinde oldu.

Ancak iki şirketin arasındaki anlaşmanın süresi doldu. Electronic Arts ve Porsche yine oyunlarda işbirliği yapacaklar. Ancak Porsche markasının oyunlarda kullanımı artık sadece EA'in elinde olmayacak, başka oyunlarda da bu araçları görebileceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.