PUBG böyle oynanır! Cold Front ile meydan okuyoruz! Oyun Canavarı #6

PUBG için yeni yayınlanan ek paketi mercek altına alıyoruz. İşte PUBG Cold Front için hazırladığımız oynanış videosu.

PUBG böyle oynanır! Cold Front ile meydan okuyoruz! Oyun Canavarı #6

Monster'ın katkılarıyla hazırladığımız Oyun Canavarı programımızın yeni bölümüyle karşınızdayız. Bu bölümümüzde PUBG için kısa süre önce yayınlanan Cold Front bölümünü oynadık.

Bilindiği üzere PUBG genel itibariyle hayatta kalma dinamiklerine dayalı bir oyun. Paraşütle çırılçıplak düştüğünüz bir adada hayatta kalan son insan olmak için mücadele veriyorsunuz.

Bu mücadele kapsamında gittikçe daralan harita ve sizi avlamaya çalışan diğer oyuncular en büyük düşmanlarınız. 

Ülkemizde hayli geniş bir oyuncu kitlesine sahip olan PUBG'de herkesin farklı bir stratejisi var. Bu stratejiler özellikle de grup halinde oynanışlarda hayli etkili olabiliyor. 

Örneğin bizim stratejimiz uzak bölgelere gidip loot yapmak üzerine kurulu. Genel olarak gruptan birisi araç buluyor ve diğerlerini toplayarak haritanın ücra köşelerine gidiyor. Burada herkesin belli loot bölgeleri oluyor. Loot yaptıktan sonra ise curcuna başlıyor.

Haritanın daralan bölümlerine ilerlerken belli evlerde pusuya yatmanız gerekebiliyor. Ya da pusuya yatmış olan düşmanlarınızı avlamanız. 

Özellikle son 30'a kaldığınızda girdiğini her odaya girerken iki defa düşünmeniz gerekebilir. Çünkü her kapının ardında yer yatmış sizi bekleyen bir düşman bulmanız muhtemel. 

FPS oyuncuları bu durudan çok haz etmeseler de PUBG'yi pusarak oynayan binlerce oyuncu mevcut. Üstelik bu taktikler genel itibariyle başarılı da oluyor.

Eğer PUBG'de bize grup olarak meydan okumak isterseniz videomuzun altına steam isminizi yazabilirsiniz. Çünkü bu oyunca ciddi anlamda iddialı olduğumuzu düşünüyoruz.