Oyun

Pubg Mobile Nasıl Oynanır ?

Pubg Mobile, Bluhole tarafından çıkarıldığı tarihten bu yana büyük ses getirdi. Son yıllara damgasını vuran bu oyunu hemen hemen herkes oynuyor veya çevresinden birileri oynuyor.

Pubg Mobile Nasıl Oynanır ?

Pubg çok oyuncuyla oynanan bir video oyunudur. FPS oyunları arasında yer alır.  Çoğumuzun Pubg kısaltmasıyla bildiğimiz oyunun açılımı: PlayerUnknown’s Battlegrounds’dur.

İlk çıktığı zamanlarda yalnızca bilgisayarla oynanan Pubg, son yıllarda telefon ve tabletlerle de oynanabilmektedir. Dünya çapında popüler olan bu oyun gördüğü ilginin de sayesinde her geçen gün geliştirilmekte ve oyuncularına daha iyi bir oyun kalitesi sunmaya çalışmaktadır.

Pubg Nasıl Oynanır?

Pubg Mobile oyununun amacı hayatta kalmaktır. Klasik oyun modunda 100 kişilik oyuncu kadrosu kendi içinde rastgele takımlara ayrılır. Oyuncular uçaktan paraşütle istediği bölgeye atlayabilir. 

Oyuncular yere indiğinde herkes eşit durumdadır. Kimsenin erzağı, envanteri yoktur. Oyuncular oyun alanından silah, kurşun, bomba,kask, kurşun geçirmez yelek, enerji içeceği, tava, sağlık kiti gibi malzemeleri toplar. Bu malzemeler genellikle binalarda bulunur. Oyuncuların kendilerini koruyacak malzemeye sahip olmadan önce iyi saklanmaları gerekir çünkü çabuk ölme riski daha fazladır.

Oyun alanından toplanan malzemelerin seviyeleri değişiklik gösterir. Örneğin oyun alanında seviyeleri farklı iki kask bulunuyorsa oyuncunun seviyesi yüksek kaskı alması daha mantıklıdır. Seviyesi yüksek malzemeler daha güçlü, daha koruyucudur. 

Oyunun amacı hayatta kalan son kişi veya son takım olmaktır. Oyunda takım olarak hareket etmek avantaj sağlar. Takım birbirini korursa oyun kolaylaşır. Oyunda sona kalmak için düşmanları öldürmeniz gerekir.

Oyun geniş bir alanda oynandığından oyun alanı sürekli daraltılmaktadır. Oyun alanı rastgele şekilde daralmaktadır.  Hayatta kalmaya ve düşmanlarınızı öldürmeye çalışırken oyun alanının içinde kalmanız gerekir. Oyun alanının dışında kalırsanız canınız azalmaya başlar ve ölürsünüz. Oyun alanının dışında kalan kısımda mavi ve kırmızı bölge bulunmaktadır. Mavi bölgede canınız git gide azalırken kırmızı alana rastgele bombalar yağmaktadır. Bu nedenle oyun alanının dışında kalmak ölümle sonuçlanır.

Oyunda gideceğiniz alana hızlı gidebilmeniz için araçlar da bulunmaktadır. Düşmanlarınızı araçla ezerek de öldürmeniz mümkündür.

Oyunda takım olarak savaşmak avantajlı demiştik. Eğer vurulursanız ölmeden önce takım arkadaşlarınız yardımınıza koşabilir ve sizi iyileştirebilir.

Pubg hem bir hayatta kalma hem de strateji oyunudur. Oyunda hayatta kalma çabanız, nişancılığınız ve saklanma becerileriniz kadar geliştirdiğiniz strateji de önemlidir.

Oyun alanı 8.8 km’lik geniş bir bölgeden oluşmaktadır. Her alanın ayrı avantajı veya dezavantajı bulunur bu sebeple oyunda deneyim kazanarak oyun alanını iyi tanımak çok önemlidir. Oyun bölgesinde bazı alanlarda daha çok ekipman bulunduğundan herkes aynı alana inmek ister fakat bu o alanı daha riskli daha tehlikeli hale getirir.

Oyunun baştan sona ortalama süresi 30-40 dakikadır. Bu süre oyundan oyuna değişebilir. Yani oyundaki oyuncuların nişanlıcılığı, tecrübesi, hızı oyunun süresini azaltıp çoğaltabilmektedir.  Oyun sonlandığında her oyuncu öldürdüğü kişi sayısına, verdiği hasara ve hayatta kalma süresine göre para kazanır.

Gameloop ile Bilgisayardan Pubg Mobile Nasıl oynanır? Pubg Mobile kasmadan nasıl oynanır? gibi sorularınızın cevabı için www.cebimeindir.com’u ziyaret edebilirsiniz.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.