Oyun

PUBG oyuncuları koronavirüs engeline takıldı

Çin’de patlak veren ve kısa sürede binlerce kişiyi etkisi altına alan korona virüs salgını, PUBG oyuncuları için de engel teşkil ediyor. İşte detaylar.

PUBG oyuncuları koronavirüs engeline takıldı

Çin’in Wuhan kentinde patlak veren koronavirüs salgını yaklaşık 1 aylık süre içerisinde 1000’in üzerinde insanın ölmesine neden oldu. Şu anda 25’in üzerinde ülkeye yayılan virüs, dünya çapındaki küresel organizasyonları da tehdit ediyor.

Hali hazırda bu ayın sonlarına doğru gerçekleşecek olan Mobil Dünya Kongresi’ne pek çok firma katılmayacağını açıkladı. Muhtemelen bu sayı önümüzdeki günlerde biraz daha artacaktır. Eğer durum bu şekilde devam ederse GSMA’in etkinliği iptal etmesine kesin gözüyle bakılıyor.

PUBG oyuncuları koronavirüs engeline takıldı - Resim : 1

Öte yandan iptali söz konusu olan tek etkinlik de MWC değil. Oyun dünyasının popüler isimlerinden biri olan PUBG de koronavirüs engeline takılmış gibi görünüyor.

PUBG Corporation tarafından yapılan yazılı açıklamada koronavirüs salgını yüzünden PGS Berlin etkinliğinin ertelenmesine karar verildiği açıklandı. Bu etkinlikte PUBG oyuncuları birinci olabilmek için kıyasıya bir rekabetin içerisine gireceklerdi. Fakat koronavirüs salgını yüzünden bu pek mümkün olmadı.

Sonuç olarak bu salgının teknolojiden, oyuna varana kadar pek çok sektörü derinden etkilediği inkar edilemez bir gerçek. Ayrıca şunu da belirtmek gerekiyor. Eğer bu salgın durdurulamazsa ilerleyen günlerde teknoloji sektörünü çok zor günler bekliyor demektir. Çünkü hali hazırda Çin’de yer alan pek çok fabrika henüz faaliyete geçmiş değil. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Dek
Gvvvv
Cevapla
Size girmir
Pubg en guzel hic kim laf diyemez
Cevapla
Cem
Fortnite dururken şu oyunu oynayan sadece Türkler kaldı, inatla kalitesizliğe devam yani :)
Cevapla
Bilinmeyen kişi
Sen anca fortnite gibi kalitesiz oyunlar oyna gerçekçilik 0 mantık 0 anca mimar sinanlık yapın
Boş Oyun
Fortnite kadar boş oyun görmedim pubg de bir yere kadar iyi fakat fortnite çizgi film gibi tad vermiyor bu devirde.
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.