PUBG oyuncularına harita müjdesi, gözler dolacak

PUBG: Battlegrounds bir şekilde nostaljiyi uyandıracak kadar eski. 2017 yılında Steam Erken Erişimine giren öncü battle royale oyunu, Fortnite'ın başucu kitabından bir sayfa ödünç alacak ve ilk haritasını onurlandıracak.

PUBG oyuncularına harita müjdesi, gözler dolacak

Erangel Classic, mayıs ve haziran aylarında iki haftalık sınırlı bir süre için oyunun başlangıcından itibaren eski tarz savaş alanını yeniden yaratacak.

Geliştirici ve yayıncı Krafton, Erangel Classic haritasının orijinalin konseptlerini, grafiklerini, atmosferini ve kullanıcı arayüzünü yeniden üreteceğini söylüyor. Ancak, "oyuncuların alıştığı keyifli oyun deneyimlerini" sunmak için bunları "modern ince ayarlarla" harmanlayacak. Başka bir deyişle, diğer klasik oyunların yeniden düzenlemelerinde olduğu gibi amaç, oyunun evriminden kaynaklanan tüm ince yaşam kalitesi iyileştirmelerini göz ardı etmeden orijinaline mümkün olduğunca yakın hissetmek.

Fortnite, geçen yılın sonlarında orijinal 2018 ada haritasını geri getirerek oyuncu sayısı rekorunu kırmıştı (44,7 milyon oyuncuya ulaşarak şimdiye kadarki en büyük gününü yaşamıştı). Krafton'un neden bu aksiyonun bir parçası olmak istediğini anlamak kolay.

PUBG oyuncularına harita müjdesi, gözler dolacak

Orijinal haritaya özel göndermeler arasında, öngörülemez bir hava katan sisli ve yağmurlu hava yer alıyor. Ayrıca başlangıç adasında yedek silahlar bulacaksınız (en sevdiğiniz silah için mücadele etmeye hazır olun) ve tüm silahların geri tepmesi orijinaline uygun şekilde azaltılmış olacak. Ayrıca bakım paketinde bir Tommy Gun, eski bir harita arayüzü ve "büyüleyici derecede yapışkan bir yazı tipi ve grafikler" olacak.

Kademeli dağıtım, PC'lere ve konsollara farklı zamanlarda ulaşacak ve oyuna birden fazla platformda sahip olanların oyun süresini uzatacak (belki de Krafton'un birkaç ekstra oyun içi öğe satmasına yardımcı olacak). Erangel Classic, 14 Mayıs'tan 28 Mayıs'a kadar PC'de ve 23 Mayıs'tan 6 Haziran'a kadar konsollarda PUBG: Battlegrounds'da mevcut olacak ve bu dönemlerde modern Erangel haritasının yerini alacak. Krafton, 14 Mayıs yama notlarının haritadaki tüm değişiklikler hakkında daha fazla ayrıntıya gireceğini söyledi, bu yüzden gözünüzü açık tutun.