Oyun

PUBG'nin geliri belli oldu!

Son dönemin fenomen oyunu PUBG'nin yapımcı şirkete kazandırdığı gelir belli oldu.

PUBG'nin geliri belli oldu!

Player Unknown's Battlegrounds (PUBG) popülaritesini paraya çevirmeye başladı. Zira 2018 mali durumunu açıklayan şirket, oyun sayesinde 920 milyon dolar (5 milyar 408 milyon TL) gelir elde etti. 

PUBG'nin geliri belli oldu!

Aynı açıklamaya göre, tüm giderlerden hariç tutulduğunda şirket, PUBG sayesinde 310 milyon dolar (1 milyar 822 milyon TL) kar etti. PC kanadı PUBG'nin gelirindeki lokomotif oldu. Söz konusu kazancın 790 milyon doları PUBG'nin PC versiyonundan geldi. 

PUBG'Nin en güçlü olduğu bölgeler de yapılan açıklama ile netlik kazandı. Oyun gelirinin yüzde 53’ü Asya pazarından geliyor. İkinci sırada Kuzey Amerika, üçüncü sırada ise Avrupa yer alıyor. 

Akıllı telefonlarda son dönemim en popüler oyunlarından birisi konumuna gelen PUBG Mobile ise 2018'de şirkete 65 milyon dolar (382 milyon TL) kazandırdı. Buna ek olarak belli dönemlerde güncellenen popüler Battle Royale oyunu PUBG, 24 Nisan tarihinde yeni bir güncelleme aldı.

Güncelleme #28 isimli yeni güncelleme ile kısa süre sonra yayında olacak. Yeni güncellemede en önemli yenilik ise Silah Ustalığı sistemi oldu. Bu yeni özellik sayesinde silah becerinize seviye atlattıkça, kişisel gelişiminizi görmenizi ve ücretsiz ödüller kazanmanızı sağlayacak bir ilerleme özelliği geldi.

Silah Ustalığı aynı zamanda Madalya dağıtacak ve maç sırasında mükemmel oynayan oyuncuları ödüllendirecek. Bu güncellemeye ek olarak, Erangel’deki ganimet dengesi ile ilgili geri bazı değişiklikler yapıldı.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.