Oyun

Red Dead Redemption 2 kaç yıldır geliştiriliyor?

Rockstar, yeni çıkacak olan Red Dead Redemption 2'in kaç yıldır yapım aşamasında olduğunu açıkladı.

Red Dead Redemption 2 kaç yıldır geliştiriliyor?

Rockstar Games, Red Dead Redemption 2'nin geliştirme süresi hakkında bazı açıklamalarda bulundu.

IGN ile gerçekleştiren bir röportaj esnasında açıklama yapan Rockstar North yöneticilerinden Rob Nelson, Red Dead Redemption 2'nin sekiz yıldır geliştirildiğini söyledi.
 
Rob Nelson tarafından belirtilene göre, Mayıs 2010'da çıkış yapan Red Dead Redemption'ın tamamlanmasının ardından stüdyo ikinci oyunu çıkarmaya karar vermiş. Projenin çok iddialı olmasından dolayı diğer Rockstar stüdyolarından da yardım alınmış. Projenin bu kadar uzun sürmesi ve diğer stüdyolardan yardım alınmasının sebebi ise “daha ayrıntılı, sürükleyici ve etkileşimli bir açık dünya” yaratmak ve istedikleri vizyonu Rockstar Games standartlarında hayata geçirmeyi istemeleri olmuş.

Oyunu deneyimleyen bazı basın mensupları, oyunun sunduğu dünyasının etkileşim bakımından zengin ve oldukça gerçekçi olduğunu geçtiğimiz günlerde belirtmişlerdi. Zaten geçmişe baktığımız zaman genellikle bu tarz yenilikçi firmaların başında Rockstar, önde gelen yayıncılardan biri olmuştur.

Red Dead Redemption 2, 26 Ekim'de PlayStation 4 ve Xbox One oyuncuları için raflardaki yerini almış olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.