Oyun

Red Dead Redemption 2 PC'ye gelecek mi?

Rockstar Games programcısının LinkedIn profili üzerinde belirtilene göre, Red Dead Redemption 2 PC'ye gelecek.

Red Dead Redemption 2 PC'ye gelecek mi?

Özellikle PC kullanıcılarının çok iyi bildiği gibi Rockstar Games, konsol dünyasını fazlasıyla seven bir firma. Oyunlarını öncelikle konsola sunan firma, ardından dilerse PC için de sunuyor. Dilerse diyorum çünkü oyunculardan büyük beğeniler toplayan Red Dead Redemption, sadece konsollara özel olarak kalmıştı, PC platformuna hiç bir zaman çıkamamıştı. 

Bu konuda dert yanan kullanıcıları, gözünü yeni oyuna dikmiş durumda. Son olarak Grand Theft Auto 5'i PC'ye taşıyan Rockstar Games, şimdide anlaşılan yeni Red Dead Redemption oyununu getirmeyi planlıyor. Peki bu bilgi nereden çıktı?

Rockstar Games programcısının LinkedIn profili üzerinde belirtilene göre, Red Dead Redemption 2 PC'ye gelecek.

Daha öncesinde Beaterator, L.A Noire ve Grand Theft Auto 5 oyunlarında çalışmış programcının LinkedIn profilinde Red Dead Redemption 2'nin PlayStation 4, Xbox One ve PC için geliştirildiği yazıyor.

Rockstar Games Red Dead Redemption 2'nin PC versiyonu hakkında henüz resmi bir duyuruda bulunmuş değil. Ancak bunun çıkışı ile beraber geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Klasik olarak yine konsol tarafına çıkışını gerçekleştirecek olan oyun, bir yıl sonra PC platformuna gelecektir diye düşünüyorum.

Red Dead Redemption 2, 26 Ekim'de PlayStation 4 ve Xbox One için raflardaki yerini almış olacak. 

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.