Oyun

Red Dead Redemption 2'nin PC'ye geleceği kesinleşti!

Red Dead Redemption 2'nin PC'ye geleceği kesinleşti diyebiliriz. İşte detaylar!

Red Dead Redemption 2'nin PC'ye geleceği kesinleşti!

26 Ekim'de çıkışını gerçekleştiren ve oyun dünyasından neredeyse tam puan almayı başaran Red Dead Redemption 2, beraberinden büyük tartışmalara da vesile oldu. Oyunun sadece konsol tarafında bulunmasına sinirlenen oyuncular Rockstar'ı para göz olarak suçladı. 

Açık konuşmak gerekirse oyun kesinlikle PC'ye gelecek, orası kaçınılmaz. GTA 5 yapımında işlenen aynı taktik Rockstar tarafından RDR 2'ye de uygulanacak. Henüz ne zaman çıkacağı ile ilgili olarak resmi bir açıklama gelmiş değil ancak diğer yapımlardan örnek alacak olursak, en geç 2 yıl içerisinde PC kullanıcıları da atlarıyla koşturuyor olacaklar.

Red Dead Redemption 2'nin PC'ye geleceği kesinleşti!

Peki geleceğine kesin gözüyle baktık bakmasına ama ya bu düşünceleri iyice doğrulayacak bir bulgu ortaya çıktı dersem? İlk olarak Beaterator, L.A Noire ve Grand Theft Auto V oyunlarında çalışmış Rockstar Games programcısının LinkedIn profilinde Red Dead Redemption 2'nin PlayStation 4 ve Xbox One'ın yanında PC için de listelenmişti hatırlarsanız. 

Şimdi de Rockstar Games oyunun çıkışıyla birlikte iOS ve Android cihazlar için Red Dead Redemption 2 Companion App adlı ücretsiz bir mobil uygulama çıkardı. 

Rockstar Intel'in haberine göre, bu mobil uygulamadaki bazı dosyalar oyunun PC versiyonunu işaret eden parametreler içeriyor. Bunlar; 

PARAM_companionAutoConnectIpPC
PARAM_Oculus
CommandIsPcVersion(void)    000000000166A12C
SIGNIN_PC_APP_URL    0000000002A51F58

Bakalım konu hakkında Rockstar cephesinden bir açıklama gelecek mi?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.