Oyun

Resident Evil 2 Remake satış rakamları açıklandı

Pek çok otorite tarafından 2019’un en iyi oyunu seçilen Resident Evil 2 Remake ne kadar sattı? İşte yanıtı.

Resident Evil 2 Remake satış rakamları açıklandı

Oyun sektörünün en köklü serilerinden biri olan Resident Evil, geçtiğimiz yıl tam anlamıyla köklerine döndü. Capcom, 1999 yılında çıkan ve hayli geniş kitlelere ulaşan Resident Evil 2’yi günümüz teknoloji şartlarına göre tekrardan uyarladı.

Dinamikleri, atmosferi ve oynanışıyla oyun severlerin beğenisini kazanan Resident Evil 2 Remake, çıktığı platformlarda da ses getirmeyi başardı.

Resident Evil 2 Remake satış rakamları açıklandı

Oyunun yapımcısı ve yayıncısı olan Capcom, mali çeyrek verilerini paylaştığı raporunda Resident Evil 2 Remake satışlarına da değindi. Buna göre Resident Evil 2’nin yeniden tasarlanan versiyonu 5 milyon kopyadan fazla satmış. Bu satış rakamı Capcom yetkilileri fazlasıyla memnun etmiş.

Ayrıca şirketin lokomotif serilerinden biri olan Monster Hunter’a ilişkin satış rakamları da paylaşıldı.

Resident Evil 2 Remake satış rakamları açıklandı - Resim : 1

Serinin son oyunu Monster Hunter World toplamda 15 milyondan fazla satmış. Oyun için son yayınlanan ek paket Iceborne ise kısa zamanda 4.5 milyondan fazla kopya satmayı başarmış.

Capcom’un geçtiğimiz yıl satışa sunduğu bir diğer hit yapım olan Devil May Cry 5’in ise net satış rakamları açıklanmadı. Fakat yetkililer satışların tatmin edici düzeyde olduğunu belirttiler.

Bu arada dip not olarak belirtelim. Resident Evil 3 Nemesis’in remake versiyonu da bu sene çıkacak. Muhtemelen RE2 Remake’te gelen başarının bir benzeri RE3 Nemesis Remake’te de gelecektir. Yine de bekleyip göreceğiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.