Oyun

Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yaptı

Sony yeni nesil konsolu PlayStation 5’in fiyatı hakkında konuştu. İşte PlayStation 5 fiyatı ile ilgili açıklamalar.

Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yaptı

Konsol sektörünün önde gelen isimlerinden biri olan Sony, şu aralar yeni nesil konsolu PlayStation 5’e yoğunlaşmış durumda.

Bilindiği üzere Microsoft yeni nesil konsolunu kısa süre önce sürpriz bir şekilde tanıtmıştı. Microsoft’un hamlesinin üzerinden gözler Sony’e çevrildi.

Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yaptı

Japon konsol devi kısa süre önce E3’e katılmayı planlamadığını açıklayarak dikkatleri üzerine çekmişti. Çünkü genel kanı konsolun ya da konsola özel olarak tasarlanan oyunların E3’te tanıtılacağı yönündeydi.

Geçtiğimiz günlerde Sony’e yakın bazı isimler PS5’in Şubat ya da Mart ayında resmen tanıtılacağına ilişkin söylemlerde bulunmuşlardı. Sony’nin E3 hakkındaki açıklaması da bu söylentileri doğrular nitelikte.

Bir süredir yeni nesil konsolu hakkında önemli bir söylemde bulunmayan Sony  geçtiğimiz gün bu suskunluğunu bozdu.

Sony PlayStation 5 fiyatı hakkında açıklama yaptı - Resim : 1

Japon konsol devinden yapılan açıklamada PlayStation 5 fiyatı ile ilgili bilgi verildi. Şirketin mali işler sorumlusu Hiroki Totoki henüz PlayStation 5 fiyatı hakkında son kararı vermediklerini söyledi.

Totoki PS5 fiyatını belirlerken Xbox Series X fiyatından, konsolun tanıtım masraflarına kadar pek çok etkeni göz önünde tutacaklarını da sözlerine ekledi.

Hali hazırda Totoki bu tarz açıklamalarda bulunsa da oyun sektörünün önde gelen mecraları PS5 fiyatının 400 ile 500 dolar arasında olacağını ön görüyor. Fiyatın 400 doların altına düşmesi ise şu an için olanaksız.

Yorumlar
Kullancı
400 dolar çok pahalı değil mi ya
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.