Oyun

Sony’den PlayStation VR2 için kötü haberler geldi

Oyun dünyasının önemli isimlerinden biri olan Sony, üzerinde çalıştığı ve yakın bir zamanda tanıtmayı amaçladığı PlayStation VR2 için oyunseverlerin keyfini kaçıracak açıklamalar yaptı.

Sony’den PlayStation VR2 için kötü haberler geldi

Oyun dünyası her ne kadar son zamanlarda önemli bir değişim içine girmiş olsa da, mobil oyunların başlattığı bu büyük güncelleme dönemine rağmen hala konsollar sektörün en önemli unsurlarından biri. Üstelik bu cihazların da teknolojik gelişmelere büyük oranda uyum sağlıyor olması, statülerini daha uzun bir süre koruyacakları manasına geliyor.

Sony tarafından geliştirilen ve PlayStation 5 deneyimini iyileştirme amacı taşıyan PlayStation VR2 sanal gerçeklik gözlüğü de tam olarak bu teknolojik gelişimlerden biri niteliğinde. Bugüne kadar internete yansıyan pek çok sızıntı sayesinde öğrenebildiğimiz kadarıyla, PlayStation VR2 adeta bir teknoloji harikası olacak.

Sony’den PlayStation VR2 için kötü haberler geldi

3D ses sistemi, uyarlanabilir tetikleyiciler, dokunsal geri bildirim, içten dışa izleme gibi son derece ileri seviye özelliklerle donatılan yeni sanal gerçeklik gözlüğünün tüm bu güzel taraflarının yanında can sıkan bir ayrıntısının da olduğu açıklandı.

Bizzat Sony Başkan Yardımcısı Hideaki Nishino tarafından yapılan açıklamaya göre yeni sanal gerçeklik gözlüğü, teknolojinin tüm nimetlerinden yararlandığı ve bu nedenle de tamamen yeni nesil bir cihaz konumuna ulaştığı için orijinal PlayStation VR gözlüğü için geliştirilen oyunların hiçbirini çalıştırmayacak. Tabi bunun manası ise, ilk etapta yeni nesil gözlük için tercih edilebilecek oyun sayısı bir hayli az olacak. Bakalım Sony bu durumun üstesinden nasıl gelecek?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.