Oyun

Yeni Nintendo Switch oyunları büyük heyecan yarattı!

Oyun dünyasının en önemli isimlerinden biri olan Nintendo, Switch platformu için duyurduğu yeni oyunlarıyla bir kez daha gündemi belirlemeyi başardı.

Yeni Nintendo Switch oyunları büyük heyecan yarattı!

Oyun sektörü oldukça büyük bir rekabet içerisinde. Bir tarafta sektörün köklü isimleri Sony ve Microsoft, diğer tarafta bir bütün halinde bilgisayar üreticileri varken, Nintendo ve mobil oyunlar ise terazinin diğer kısmını oluşturuyor. Ancak Nintendo, 2017 yılında tanıttığı Switch konsolu sayesinde adeta tozu dumana katıyor.

Bu konsol rakipleri olan PlayStation 4 ve Xbox One ile yoğun bir mücadeleye girerken, gelen son bilgiler satış adeti bazında Nintendo’nun Microsoft’u geride bıraktığını gösteriyor. Şirketten yapılan açıklamalarla da doğrulanan bu durumun arkasında yatan en önemli sebep ise, tabi ki Nintendo’nun bu platforma özel çıkarttığı oyunlar. İşte bu özelliğinin üzerine gitmeye devam eden Japon oyun devi, Nintendo Switch için 4 yeni oyun daha duyurdu.

Şirketin tanıtımını yaptığı oyunlar içerisinde en erken çıkacak isim, 20 Ocak 2023 tarihinde satışa sunulacak olan Fire Emblem Engage olacak. Bu oyunu 24 Şubat 2023 tarihinde karşımıza çıkacak olan Kirby’s Return to Dream Land Deluxe takip edecekken, platformun en önemli serilerinden biri olan The Legend of Zelda’nın yeni oyunu Tears of the Kingdom ise 12 Mayıs 2023 tarihinde raflardaki yerini alacak.

Nintendo tarafından tanıtılan oyunların sonuncusu olan Pikmin 4’ün ise şimdilik çıkış tarihi hakkında bir açıklama yapılmadı. Bu oyunun ne zaman çıkacağı ise 2023 yılının ilk günlerde gerçekleştirilecek ayrı bir lansmanla duyurulacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.