Oyun

Sony'nin oyun telefonu geliyor! Net tarih belli oldu

Sony'nin oyun telefonu 12 Eylül'de geliyor. Yeni oyun telefonuyla beraber yeni dönemin başlayacağını söyleyebiliriz.

Sony'nin oyun telefonu geliyor! Net tarih belli oldu

Sony kısa süre önce Xperia 5 IV modelini tanıttı. Kamerası ile öne çıkan yeni telefon Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisiyle de oldukça iddialı. Bu telefonla yetinmeyen Sony, şimdi yeni bir telefon daha piyasaya sürmeye hazırlanıyor. Şirketin yeni telefonu oyuncu odaklı olacak.

12 Eylül’de geliyor

Sony, yaptığı açıklama ile yeni telefonunu 12 Eylül tarihinde tanıtacağını açıkladı. Oyuncular ve yayıncılar için tasarlandığı söylenen yeni telefon, 12 Eylül Pazartesi günü Türkiye saati ile 09.30‘da yüzünü gösterecek. Yeni modelin tanıtımı ise YouTube üzerinden canlı olarak izlenebilecek.

Detaylar belli değil

Oyun telefonu hakkında detaylar belli olmadı. Paylaşılan videoda ‘Oyun için doğdu’ ve ‘ Pro oyuncular ve yayıncılar için tasarlandı’ ifadeleri yer alıyor.

Sony, bu yeni girişimi ile birlikte mobil oyunlar konusunda da iddiasını artırmak istiyor gibi görünüyor. Yeni telefon ile bildiklerimiz oldukça kısıtlı ancak telefonun performans anlamında tatmin edici düzeyde olacağını şimdiden söyleyebiliriz. Sony’nin ayrıca ısınma sorunları için bu oyun odaklı telefonda özel bir soğutma sistemi sunması bekleniyor.

Yorumlar
Kılıç
Sony Türkiye'ye tekrar gelecek mi ondan haber verin.
Cevapla
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.