Oyun

Spider-Man’in PC sürümü rekora koşuyor

Oyun dünyasının en sevilen süper kahramanlarından biri olan Spider-Man, yeni oyunuyla bu ilginin hakkını fazlasıyla vermişe benziyor.

Spider-Man’in PC sürümü rekora koşuyor

Süper kahramanlar beyaz perdenin en sevilen figürlerinden biridir. Ancak eğer konu süper kahraman oyunlarıysa, burada bir durup düşünmek gerektiği kesin. Nedendir bilinmez, beyaz perdede fırtınalar estiren birçok süper kahraman, oyun dünyasında fena halde çuvallamaktan kurtulamıyor. Ancak neyse ki Spider-Man var da, bu durumun istisnalarının olabileceğini görmüş oluyoruz.

Marvel’s Spider-Man Remastered oyunu 7 Eylül 2018 tarihinde PlayStation 4’e ve 12 Kasım 2020 tarihinde ise PlayStation 5’e çıkarılmıştı. Her iki platformda da son derece başarılı bir performans sergileyen oyun nihayet 12 Ağustos 2022 tarihi itibariyle PC kullanıcılarının beğenisine sunuldu. Neredeyse 2 yıllık bekleyiş PC kullanıcılarını fazlasıyla sabırsızlandırmış olacak ki, oyunseverler adeta bu oyuna hücum etti.

Spider-Man’in PC sürümü rekora koşuyor

Steam’den alınan bilgilere göre, yeni Spider-Man oyunu ilk hafta sonunda tam 66.436 eş zamanlı kullanıcı sayısına ulaştı. Bu PlayStation’dan transfer edilen PC oyunları içerisinde ikinci en yüksek sayı manasına geliyor. Nitekim birinci sırada bir diğer efsane isim olan God of War bulunuyor.

Her ne kadar ilk hafta sonu verisi genelde en yüksek sayılara ulaşılan dönem olsa da, oyun dünyasının önde gelen isimleri Spider-Man’in bu konuda bir sürpriz yapabileceğini ve ikinci hafta sonuyla birlikte rekoru kırabileceğini düşünüyor. Tabi bu ihtimalin gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini ise zaman gösterecek.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.