Oyun

Steam Topluluğu Çin'de yasaklandı

Çin'deki Steam kullanıcıları cuma gününden beri sıkıntı yaşıyor. Steam Topluluğu'na ve bağlı birçok servise Çin'de erişim engellendi.


Steam'e Çin'den girmek isteyen kullanıcılar cuma gününden beri sıkıntı yaşıyor. Steam Topluluğu'na bağlı birçok servisin Çin'de engellendiği öğrenildi.

Steam Topluluk (Community) sayfasına ulaşamayan Çinli kullanıcılar, engellemenin nedenini henüz öğrenebilmiş değil. Oyunlara erişim olsa da oyunlara özel forum sayfaları, oyuncu profil sayfalarına erişim engellemiş durumda.

Topluluk sayfasının, Steam'in yasaklanmasının öncesinde bir adım olduğunu iddia eden kaynaklar olsa da oyun pazarının önemli bir ülkesi olan Çin'de bu durum pek ihtimal dahilinde değil. Bu iddiayı güçlendirecek tek ihtimal Çin'in Steam'e karşı piyasaya sürdüğü WeGame için pazar açma düşüncesi olabilir.

Şu an net olan tek şey Topluluk'a erişimin olmayışı. Oyunun esas bölümlerinden biri haline gelen forum sayfaları şu an için yasak bölge ilan edilmiş durumda.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.