Steam’de haftanın en çok satan oyunları belli oldu

Dünyanın en önemli oyun platformlarından biri olan Steam, yaptığı indirimler kadar sahip olduğu istatistiklerle de dikkat çekiyor. İşte geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunları.

Steam’de haftanın en çok satan oyunları belli oldu

Oyun dünyasının nabzını tutmak istiyorsanız, ilk bakmanız gereken yer hiç kuşkusuz Steam olmalıdır. Sahip olduğu milyonlarca kullanıcı ve gerçekleştirilen milyar dolarlık oyun satışları sayesinde oyun dünyası için vazgeçilmez bir isim olan Steam, diğer bir taraftan da oldukça ilginç istatistiklerin de adresi konumunda. Oyunseverlerin en sevdiği listelerin başında ise en çok satanlar sıralaması geliyor. Peki geçtiğimiz haftanın en çok satılan oyunu hangisi oldu dersiniz?

Yapılan açıklamalara göre, uzun süredir listede olan ancak bir türlü liderliği ele geçiremeyen EA Sports FIFA 23 sonunda en çok satılan oyun olmayı başardı. Onu takip eden isimse oynamasının ücretsiz olduğu ancak içerisindeki bazı aktiviteler nedeniyle oyunseverlerin ciddi paralar ödediği Counter-Strike: Global Offensive oldu.

Steam’de haftanın en çok satan oyunları belli oldu

Listenin üçüncü sırasına baktığımız zaman Need for Speed Heat’i görüyoruz. Onu takip eden isimse neredeyse 10 aydır en çok satan oyunlar listesinde olan ancak bu hafta 16 basamak birden yukarı çıkarak 4. Sırayı alan Naraka: Bladepoint geliyor. Geçtiğimiz haftanın 2 numarası olan Apex Legends ise, bu haftayı 3 sıra birden gerileyerek 5. sırada tamamlamış. Liste böyle uzayıp gidiyor ancak özellikle Kasım ayının yaklaşması ve Black Friday çılgınlığının ayak seslerinin duyulmasıyla birlikte, ilerleyen günlerde listenin çok daha farklı şekillerde değişebileceği tahmin ediliyor.