Oyun

Ticaret Bakanlığı PlayStation için soruşturma başlattı

Türkiye'de oyun fiyatlarının yüksekliğinden yakınan oyuncuların başlattığı kampanya sonuç verdi ve Ticaret Bakanlığı PlayStation hakkında soruşturma başlattı.

Ticaret Bakanlığı PlayStation için soruşturma başlattı

Döviz kurlarında yaşanan dalgalanma Türkiye'deki teknoloji sektörünü de etkilemeye devam ediyor. Ancak oyun fiyatlarının kurdaki artışın da üstünde yükselmesi Türkiye'deki oyun tutkunlarını da isyan ettirmişti. İnternette örgütlenen oyun severler şikayetlerini kamuoyuna iletince Ticaret Bakanlığı'ndan bir karşılık geldi.

Ticaret bakanlığı PlayStation hakkında soruşturma başlattı

Özellikle üst düzey oyunların 450 TL civarında bir fiyattan satılması kullanıcıları isyan ettirmişti. Bu duruma devlet cephesinden de bir karşılık geldi. Ticaret Bakanlığı tarafından açılan soruşturmada Red Dead Redemption 2, NBA 2K19, Far Cry 5 ve God of War gibi oyunların fiyatlarının normalden yüksek olduğu iddiası araştırılacak. Soruşturmada bu ve benzeri oyunların Eylül - Ekim aylarında normallerinin üzerinde satıldığı iddiaları incelenecek.

Ticaret Bakanlığı PlayStation için soruşturma başlattı - Resim : 1

Ancak bakanlığı soruşturması bu konudaki (şimdilik) iddiaları içeriyor. Eğer Türkiye'de PlayStation'ı temsil eden Sony Eurasia bu konuda suçlu bulunursa ciddi bir cezai yaptırım ile karşı karşıya kalabilir. Rekabet Kurumu gibi kurumların aksine Ticaret Bakanlığı'nın soruşturmalarının çok daha ciddi sonuçları oluyor ve fiyat indirme, bu indirim sonucunda oluşan farkı geri ödeme gibi yaptırımların uygulanması da gündeme gelebilir.

Yorumlar
vatandaşlar.
oyunlarınıda kasasınıda millet almasın..başını yesin oyunu..bir oyuna 459 lira verilir mi hey sony..tokyo,da soyamadıı soyamadıkların vatandaşını ülkemizdeki vatandaşı mı soyuyorsunuz...reziller çekik gözlüler.. aslında milleti aldatan sony.e yüksek ceza vermeli..TİClARET bakanlığı.. şöyle 6 milyar dolar gibi. bakanlık vatandaşını korumalı. ayrıca başka şirketlerede aynı tonda ceza verilmeli. apple,ye de ceza verilmeli..bir teleufon 15 bin lira olurmu ya.. burası (ülkemiz) Alı baba tekkesi değil..TÜRKİYE,dir..milletini soydurtma ey yetkililer.. selamlar
Cevapla
Merve
Nihayet !
Cevapla
Yorumcu
ve mutlu son mu gelicek ...
Cevapla
Ah Ülkem Ah
Bakanlık Super Çalışıyor...Cok Onemli bir konu(!)...
Cevapla
soyguncu şirketlere ders verilmeli..
neden rahatsız oldun..paran varsa git 600 liraya oyun al. bakanlık ne yapsın..gerekirse ceza kesmeli. hemde öyle !! okkalı ceza !! 199 milyon dolar ceza kesmeli..en az.. fakir fukaraya yardımcı olmalı...tokyodaki aynı oyun makinası örnek 600 lira ise yurdumuza geldiğinde 6000 lira oluyor... TİCARET BAKANLIĞI ülkesindeki vatandaşı korumalı.. bütün şirkitlerin çoğu böyle sony gibi gözaçık.. samsung,apple..huvai ve sony..telefonları ülkelerinde kaç liraya satılıyorsa yurdumuzda da aynı fiyat ile satılmalı.. milleti soymaya hiç bir kişinin ve şirketin HAKKI YOKTUR..
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.