Oyun

Ubisoft'un en çok ön sipariş alan oyunu

Ubisoft'un en çok sipariş alan oyunu henüz ön sipariş aşamasında olmasına rağmen rekora gidiyor.

Ubisoft'un en çok ön sipariş alan oyunu

Assassin's Creed tarihe dayalı, bilim kurgu tarzında ödüllü bir video oyunu serisidir. Şu anda seri altı oyun, bir Facebook oyunu, üç bölümde yayınlanmış bir kısa film, üç roman ve çizgi romanlardan oluşmaktadır. Oyunlar PlayStation 3, Xbox 360, Microsoft Windows, Nintendo DS, PlayStation Portable, Mac OS X, iOS, HP webOS, Android ve Windows Phone 7 platformlarında yayınlanmıştır. Serideki ana oyunlar sadece Ubisoft Montreal tarafından geliştirilmişken, diğer portatif oyunlarsa Ubisoft Montreal'dan uyarlamada destek alınarak Gameloft ve Gryptonite Studios tarafından geliştirilmiştir. Serideki tüm oyunlar Ubisoft tarafından yayınlanmıştır.

1333053020_wallpaperassassinscreedbrotherhood02.jpg

Serinin ana hikayesi şöyle:

Desmond Miles adlı bir barmen ve bir mega şirket olan Abstergo Şirketi etrafında geçmektedir. Abstergo için "Cennetin Parçaları"nı bulmak adına, Animus olarak bilinen bir makineyi zorla kullanan Desmond, önceden yaşamış ve hepsi birer suikastçi olan atalarının anılarına ulaşır. Desmond'un ilk atası Altaïr Ibn la-Ahad iken, son dönemde çıkan oyunlar Rönesans Dönemi İtalyası'nda yaşamış olan Floransalı Ezio Auditore'yi konu almaktadır. Suikastlerin hedefleri arasında çoğunlukla tarihi karakterler yer almaktadır ancak yaşadıkları dönemler ve ölüm nedenleri çoğunlukla oyunun konusuna uygun şekilde değiştirilmişlerdir (oyun içinde bu farklılıkların Tapınak Şövalyeleri'nin kendi izlerinin üstünü örtmek amacıyla tarihi baştan yazmalarından ya da tarihçilerin kasıt olmadan hatalı kaydetmesinden kaynaklandığı savunulmaktadır).

1333053112_assassins-creed-3-screenshots-oxcgn-1.jpg

Oyunlar arasında oynanış açısında sadece ufak değişiklikler vardır:

Tarihi bölgelerin serbest dünya konseptine uygun yeniden canlandırılmış hallerinde, gizlilik ön planda aksiyon ve macera içeren oyunlardır.

Assassin's Creed serisi Ubisoft'un ilk oyunu ve 2008 yılında piyasaya çıktı. Kısa zaman içerisinde bu oyun oyuncular tarafından çok beğenildi ve seri her yeni oyunda, kalitesi ile  yeni oyuncular kazandırdı.

Bu yıl Assassin's Creed serisinin en büyük oyunu piyasaya sürülmeye hazırlanıyor. Bu seriye yıllardır büyük çabalar harcandı ve son çıkacak sürümü bir sürü yenilikler katacak.

1333053402_26117550x250.jpg

Assassin's Creed çıkacak olan oyunu satış rakamı açısından da piyasayı fethetmeye başladı. 3 haftadır ön siparişe açık olan Assassin's Creed III, büyük bir başarı yakalayarak "Ubisoft'un en çok ön sipariş alan yapımı" ünvanına sahip oldu.

Assassin's Creed  III ön siparişleri Revelations'ın ön siparişlerinin 10 katı kadar verildi. Bu da yıllardır geliştirilen bir oyun için beklentilerin ne kadar yüksek olduğunu gösteriyor.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.