Ubisoft'un ücretsiz oynanabilen Division oyunu sona erdi

Şirket açık dünya ve canlı hizmet oyunlarına odaklanıyor.

Ubisoft'un ücretsiz oynanabilen Division oyunu sona erdi

Yaklaşık üç yıl önce Ubisoft, hayatta kalma-aksiyon nişancı serisinin oynaması ücretsiz bir girişi olan The Division Heartland'i duyurmuştu. O zamanlar Heartland'in 2021'in sonlarında veya 2022'de geleceği öne sürülüyordu ancak bu asla gerçekleşmedi. Aslında Heartland hiç çıkmıyor.

Ubisoft, üç aylık kazanç raporunda, yazar Tom Clancy'nin kurucu ortağı olduğu Red Storm Entertainment stüdyosunun üzerinde çalıştığı oyunun geliştirilmesine son verdiğini söyledi. Ubisoft, XDefiant ve Rainbow Six serisindeki Clancyverse'ün diğer yönleri de dahil olmak üzere kaynaklarını "daha büyük fırsatlar" olarak adlandırdığı şeye kaydırıyor.

Ubisoft'un ücretsiz oynanabilen Division oyunu sona erdi

Ubisoft, son birkaç yılda üretim hattını düzene koymak ve maliyetleri düşürmek amacıyla bir dizi oyunu iptal etti. Mart ayı sonunda çalışan sayısını 18 ayda 1.700'den fazla azaltarak 19.011 çalışana ulaştığını belirtti.

Şirket ayrıca genel stratejisine ilişkin bir güncelleme de sundu. İki temel sütuna odaklanmayı planlıyor: açık=dünya oyunları (Assassin's Creed Shadows ve Star Wars Outlaws gibi) ve devam eden canlı hizmet oyunları (XDefiant ve Rainbow Six Siege). Ubisoft'un büyüme alanı gördüğü nokta burası, bu nedenle önümüzdeki yıllarda daha fazla Far Cry ve Ghost Recon oyunu bekleyebilirsiniz.

Daha yakın geleceğe gelince, AC Shadows, Star Wars Outlaws, Rainbow Six Mobile (sonunda rylül ayında gelmesi bekleniyor), The Division Resurgence ve XDefiant gibi oyunlar hakkındaki en son gelişmeleri 10 Haziran'da Ubisoft Forward'da öğreneceğiz.