Oyun

Uplay'de Türk Lirası dönemi başladı!

Ubisoft, kendi oyunlarının satışını gerçekleştirdiği Uplay platformuna artık Türk Lirası desteğini de ekledi.


Geçtiğimiz günlerde Rainbow Six: Siege'in tamamı ile Türkçe olacağını açıklayan ve bunu bir de Türkçe seslendirilmiş bir video ile duyuran Ubisoft, Türkiye'deki kullanıcıları için atılımlarına devam ediyor. Uplay artık tamamı ile Türk Lirası'na destek veriyor. Bu atılım umarız ilerleyen zamanlarda Ubisoft'un oyun politikalarına da yansır. Kim istemez bir Assassin's Creed oyununu Türkçe altyazılı görmeyi? 

Fiyat politikasına baktığımız zaman hemen hemen diğer mağazalar arasında bir fark görünmemekte. Hatta, Steam'de şu an 26 TL'ye satılan Rainbow Six: Starter Edition, Uplay üzerinde 25 TL'ye satılıyor. Bunların dışında fiyat farklarının aman aman olmaması, eminiz birçok oyuncuyu sevindirecektir. 

Elbette bu oyunları zaten Steam ve PlayStation Store'dan aynı fiyatlara alabiliyorken, gelişme sizi heyecanlandırmamış olabilir. Ancak büyük resme bakmak gerek.

İlk Türkçe oyun atılımını gerçekleştiren Ubisoft'un E3'te duyuracağı oyunlarda Türkçe dil desteği görmemiz için bir umut doğmuş oldu. Açıkçası her sene şahsen 2 veya 3 Ubisoft oyununu oynadığımı farkediyorum. Bu konuda oldukça eli bir firmadan Türkiye ye destek verilmesi, her oyuncunun işine yaracaktır diye düşünüyorum. 

Peki ya siz bu gelişme konusunda neler düşünüyorsunuz? Sizce bu atılım ileride oyunlara da yansır mı?

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.