Oyun

Western Digital İstanbul Wild Cats e-spor takımına sponsor oldu

Depolama çözümleri üreticisi Western Digital e-spor takımı olan İstanbul Wild Cats’e sponsor oldu.

Western Digital  İstanbul Wild Cats e-spor takımına sponsor oldu

Verilerin gelişmesi için gerekli ortamları sağlayan Western Digital, 16 Nisan tarihinde gerçekleştirilen lansmanda e-spor dünyasının yeni yüzü İstanbul Wild Cats’e sponsor olduğunu duyurdu.

Western Digital e-spor’a destek olmaya devam ediyor

Dijital oyun pazarı dünya genelinde hızlı bir şekilde büyürken Türkiye’de bu duruma ayak uyduruyor. Oyun pazarı yeniliklere ve büyümeye açık, oyuna olan ilginin her geçen gün artması ile yatırımcıların bu sektörde yatırımlar yapması, pazar açısından önemli fırsatlar sunuyor. Türkiye’de ortalama 30 milyona yakın oyuncu bulunuyor ve oyun pazarı da önümüzdeki yıllarda büyümeye devam edecek. Ayrıca dünyada olduğu gibi ülkemizde de her geçen gün e-spora ilginin artarak devam edecek. Öyle ki dünya genelinde 2020 yılına kadar e-spor izleyicilerinin 300 milyon kişiye yaklaşacağı tahmin ediliyor. Türkiye’de futboldan sonra ikinci en önemli spor konumuna ulaşan e-spor alanında, 15 binin üzerinde amatör takım ve bu takımların bünyesinde 60 binin üzerinde oyuncu bulunuyor.

Uzun yıllar boyunca HWA Gaming’e sponsor olan Western Digital e-spor alanındaki oyuncuları destekleyeme devam edeceğini duyurdu. Western Digital Türkiye Ülke Müdürü Arkın Balıkcıoğlu; Dünyada olduğu gibi Türkiye’de de oyun sektörü büyük bir hızla büyümeye devam ediyor. Bu anlamda, biz de Western Digital olarak 2006’dan beri sponsoru olduğumuz HWA Gaming ile yeni oluşumları İstanbul Wild Cats çatısı altında beraberliğimize devam ediyoruz. Oyuncuların performanslarının en üst seviyede olabilmesi için depolama ürünlerinin de en üst segmentte olması gerekiyor. Western Digital de WD Black SN750 SSD ve WD Black Hard Diskleri ile burada oyunculara hız, kapasite ve güvenilirlik sunmaya devam edecek.” Dedi.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.