Wolfenstein 3 gümbür gümbür geliyor!

Bethesda, Wolfenstein 3'ün geliştirilme aşamasında olduğunu resmi olarak duyurdu.

Wolfenstein 3 gümbür gümbür geliyor!

Wolfenstein serisini ister sevin ister sevmeyin. Ancak Bethesda'nın seriyi sonlandırmak gibi bir düşüncesi yok. Nazilere karşı verilen amansız mücadele kaldığı yerden tüm hızıyla devam edecek gibi duruyor.

Bethesda, Wolfenstein 3'ün geliştirilme aşamasında olduğunu resmi olarak duyurdu.

Bir oyun kanalı olan Metro Game Central'a konuşan Bethesda Softworks'ün halkla ilişkiler ve pazarlama kısmından sorumlu Pete Hines Wolfenstein 3'ü onaylamasını isteyen editöre şu şekilde bir cevap verdi: "Evet tabi. Kesinlikle Wolfenstein 3'ü yapıyoruz. E3'te duyurduğumuz Youngblood ile kendimize biraz zaman kazandırmak istedik.'' açıklamasında bulundu. 

Bildiğiniz gibi serinin en son oyunu Wolfenstein II: The New Colossus, pek beklenilen satış rakamına ulaşamamış ve firmayı zora sokmuştu. Bu konuda da bir açıklama yapan Pete Hines; Wolfenstein II: The New Colossus'un çok kötü sattığı yönündeki söylentilerin abartı olduğunu ve günün sonunda oyunun kendileri için iyi bir satış performansı sergilediğini ek olarak belirtti.

Wolfenstein 3 gümbür gümbür geliyor!

Wolfenstein 3 gümbür gümbür geliyor! - Resim : 1

Gelelim E3 etkinliği sırasında duyurulan Wolfenstein: Youngblood yapımına. Youngblood tamamen ana hikayeden bağımsız bir şekilde şekillenecek bir co-op oyunu. Oyun 1980 yılında, BJ Blazkowicz'in ikinci Amerikan Devrimi'ni ateşlediği Wolfenstein II: The New Colossus'tan 19 yıl sonrasında geçiyor ve Wolfenstein: Youngblood Nazilerle mücadele eden bir sonraki Blazkowicz kuşağını tanıtıyor.

Oyuncular Blazkowicz'in ikiz kızları Jess ve Soph'dan birinin kontrolünü alarak Nazi işgali altındaki Paris'te kayıp babasını arıyor olacak. Serinin üçüncü oyunu olacak olan Wolfenstein 3 ise bu hikayeden daha farklı bir yapıda bizlerin karşısına çıkışını gerçekleştirecek. 

Bakalım Bethesda bizleri piyasaya süreceği her iki oyunla da memnun edebilecekler mi?