Oyun

Xbox 360 Türkiye'ye geliyor

Xbox 360, sonunda Microsoft Türkiye tarafından resmi olarak geliyor.


2006 yılında çıkan Xbox 360, ülkemize resmi yollardan bir türlü gelememiş, Microsoft Türkiye ise bu konuda çok sayıda eleştiri almıştı. Yasal olsa da garantisiz olarak firmaların kendi getirdiği Xbox 360'ların 3 Kırmızı Işık hatasına verdikleri garanti ise epey tartışılmıştı. Çünkü Microsoft Türkiye, bu ürünlere resmi bir destek veremiyordu. Ülkemizdeki kopya satışlarından dolayı da Microsoft'un Xbox'ı Türkiye'de satışa sunmuyordu.

Son gelişmeler ışığında Microsoft Türkiye'nin yoğun çabaları sonuç vermişe benziyor. Microsoft genel merkezi ikna olmuş ve Xbox 360'ın ülkemizde satışına onay vermiş. Microsoft Türkiye Genel Müdürü Tamer Özmen, 2012'de Xbox 360'ı resmi olarak getireceklerini açıkladı.

Belki Xbox 360'ın 2012'de ülkemize gelecek olması, yeni Xbox modelinin konuşulduğu şu günlerde geç sayılabilir. Fakat Xbox'ın Türkiye'ye gelmesiyle çok önemli konular da gündeme gelecek. Öncelikle Xbox Live'a üye olurken Türkiye'nin seçilebilir olması bekleniyor. Ayrıca bölge olarak Türkiye'nin eklenmesi hem  kredi kartlarıyla alışveriş yapabilme imkanını, hem de yeni arayüzle gelecek servislerin Türkiye'ye de özelleştirilebilir olmasını sağlayacak.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.