Xbox kullanıcılarına müjde: Konsollar hızlanacak!

Xbox konsollar için servis edilecek yeni güncelleme sonrası, bu cihazların hızları önemli derecede artacak.

Xbox kullanıcılarına müjde: Konsollar hızlanacak!

Oyun dünyasının en önemli iki platformundan biri olan Xbox, kendini geliştirmeye devam ediyor. Uzunca bir süre PlayStationXbox mı sorularında rakibinin bir adım gerisinde kalan Amerikalı oyun devi, özellikle Game Pass sonrasında psikolojik üstünlüğü ele geçirdi. Yeni oyun servisinin kullanıcılar tarafından çok tutulmasının ardından en çok tercih edilen ev tipi oyun konsolu haline gelen Xbox markası, bir taraftan da güncellemeler sayesinde hızını ve performansını arttırmaya devam ediyor.

Microsoft tarafından paylaşılan son açılış animasyonuna baktığımız zamana, Xbox’un açılış süresinin 4 saniyenin üzerinde bir süre kısaldığı görülüyor. Bu durumun sebebi ise, platforma gelecek bir güncelleme ile açılış animasyonunun değiştirilmesi oldu. Tabi bu güncelleme şu an için sadece Xbox Insider üyelerinde görünüyor ancak önümüzdeki birkaç gün içerisinde, güncellemenin nihai kullanıcılara da ulaştırılacağını söyleyelim.

Xbox kullanıcılarına müjde: Konsollar hızlanacak!

Öte taraftan Microsoft, açık bir şekilde Xbox konsollarını hızlandıran bu güncellemenin hangi modeller için servis edileceğini duyurmadı. Bununla birlikte öncelikle Xbox Series X ve Xbox Series S’in bu güncellemeyi kesinlikle alacağını hatırlatalım. Akıllardaki soru ise Xbox One sahiplerinin bundan yararlanıp yararlanmayacağı.

Burada da Xbox ürün yöneticisi Jake Rosenberg’in açıklamaları bize ışık oluyor. Rosenberg yaptığı açıklamada Xbox One konsollarında yapılan denemelerin de benzer sonuçlar verdiğini söyledi. Bu açıklamadan Xbox One kullanıcılarının da cihazlarını hızlandıracak bu güncellemeyi alacaklarını söyleyebiliriz.