Oyun
Xbox One 120 Hz desteği verecek

Xbox One 120 Hz desteği verecek

Microsoft, oyun konsolu Xbox One için 120 Hz monitör ya da televizyon desteği verecek.


Microsoft, konsol dünyasında sınırları zorlamaya devam ediyor. Microsoft'un resmi açıklamasına göre artık Xbox One konsolu için  120 Hz'lik tazeleme hızına destek verecek. Free Sync (Grafiklerdeki kırılmaları ve bozulmaları önleyen AMD temelli bir sistem) ve 1440p çözünürlükten sonra bu önemli bir gelişme.

Microsoft resmi blog sayfasında arayüz geliştirmelerinin yapılacağını ve çok oyunculu oyunlarda performans artışı sağlayacaklarını duyurdu. İşin içine 120 Hz'lik monitörlere destek veren mimari de girdi. Bu uygulamalardan öncelikli olarak Xbox Insiders aboneleri faydalanabilecek. 

Microsoft'un konsol dünyasındaki hamleleri gerçekten çarpıcı. Önceki satırlarımızda da değindiğimiz üzere önce AMD işlemcileri ve AMD grafik yongaları tarafından desteklenen FreeSync hamlesi geldi. Microsoft daha sonra Xbox One X'in 1440p çözünürlüğü destekleyeceğini duyurdu. Şimdi de 120 Hz uyumluluğu resmen duyuruldu.

Elbette her oyun 120 Hz mimarisini destekleyecek nitelikte değil. Yine de daha pürüzsüz grafiklerin ve daha yüksek performansın bizleri beklediğine eminiz.

Yorumlar
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için çerez politikamızı inceleyebilirsiniz.